Fanki marki Primark już zacierają ręce, bo irlandzka sieciówka już niebawem otworzy w sklepie swój pierwszy sklep. Od jakiegoś czasu wiadomo, że będzie mieścić się on w warszawskiej Galerii Młociny (ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 15), otwartej w maju tego roku w okolicach stacji metra Młociny. Początkowo wszyscy spodziewali się, że Primark wystartuje wraz z początkiem działaności nowego centrum handlowego na mapie stolicy. Niestety, tak się nie stało. Niedawno portal Businnes Insider podał, że wielki debiut Primarka na rodzimym rynku planowany jest na 2020 rok.

Zobacz także: Cubus zamyka wszystkie sklepy w Polsce!

Primark w Polsce. Dwa, a nawet trzy sklepy?

Teraz okazuje się, że Primark chce otworzyć w Warszawie nie jeden, a aż dwa salony! Oprócz tego w Galerii Młociny, który ma mieć powierzchnię 2660 metrów kwadratowych, powstanie także sklep po drugiej stronie Wisły, w centrum handlowym Atrium Promenada (ul. Ostrobramska 75C). Warszawskie serwisy informacyjne podają, że umowa miałaby zostać podpisana w momencie, gdy Promenada dostanie pozwolenie na kolejna rozbudowę. Póki co, żadna ze stron nie komentuje tych doniesień. Mówi się również, że Pirmark miałby powstać tez w Krakowie, ale nie wiadomo, które z tamtejszych centrów handlowych jest brane pod uwagę.

Dlaczego Polsce Primark cieszy się tak ogromną popularnością? Z dwóch powodów – atrakcyjnych niskich cen i bardzo bogatego asortymentu. Oprócz ubrań w sklepach irlandzkiej sieciówki kupić można buty, torebki, biżuterię, a oprócz tego także dodatki do domu oraz kosmetyki. Na ten moment Primark ma na całym świecie ponad 270 sklepów stacjonarnych, z czego te najbliżej Polski zlokalizowane są Niemczech, m.in. w Berlinie.

AKTUALIZACJA!!! Już jest data otwarcia pierwszego Primarka w Warszawie. To już pewne! I to już niedługo!