Co dziś robią finaliści Project Runway? To pytanie zadaje sobie wielu wielbicieli polskiej edycji programu. Przypomnijmy, że w naszym kraju zostały wyprodukowane dwie edycje - obydwie poprowadziła polska top modelka, Anja Rubik. W jury programu oprócz Anji zasiedli Joanna Przetakiewicz (na dwie edycje), Mariusz Przybylski (1. edycja) i Marcin Tyszka (2. edycja). Project Runway Polska cieszył się sporą popularnością i umożliwił początkującym projektantom dobry start. Co dziś robią finaliści Project Runway Polska?

W pierwszej edycji Project Runway udział wzięło trzynastu młodych projektantów. W finale podziwialiśmy szczęśliwą trójkę: Lilianę Prymę, Macieja Sieradzkiego oraz Jakuba Bartnika. Pierwszą edycję Project Runway wygrał Jakub Bartnik. Dziś jednak każde z nich odnalazło się w świecie mody i świetnie radzi sobie na rynku.

Jakub Bartnik założył markę „Jakob”. Co sezon pojawiają się jego kolekcje (niedawno poziwialiśmy tę, na sezon jesień/zima 2016). Jakub Bartnik podejmuje także współpracę z innymi markami – Huawei, Bytom, MYS, czy najnowsza współpraca z ANEX, której efektem jest elegancka i stylowa kolekcja wózków dziecięcych.

Maciej Sieradzky ma na koncie trzy autorskie kolekcje  „Sinful Meadow”, „DZKY.” oraz „#MYTRIP”. Tuż po zakończeniu programu otworzył „pop-up store” w samym centrum Warszawy, gdzie chętnie gościły polskie gwiazdy. Obecnie ma dwa butiki – jeden w Warszawie, a drugi w Łodzi. Sieradzky wziął również udział w show stacji TVN, Agent Gwiazdy.

ZOBACZ: AGENT: GWIAZDY 2 Znamy już całą listę uczestników!

Liliana Pryma odnalazła pracuje pod skrzydłami jednej z jurorek Project Runway, Joanny Przetakiewicz. Tam tworzy swoje misterne i pełne drobnych elementów kreacje. Liliana Pryma jest dyrektorką kreatywną w marce „Lilian Prym” i projektantką w ‘La Manii”. Ostatnio efekty jej współpracy z Joanną Przetakiewicz podziwialiśmy podczas pokazu „La Mania dla Magnum”.

ZOBACZ: LILIANNA PRYMA wielka metamorfoza projektantki, uczestniczki "Project Runway"

Zobacz także:

Druga edycja Project Runway Polska odbyła się w 2015 roku. Wzięło w niej udział czternastu początkujących projektantów. Do finału dotarli: Patryk Wojciechowski, Anna Młynarczyk i Michał Zieliński. 2. edycję Project Runway wygrał Michał Zieliński. Jak potoczyły się ich losy?

Michałowi Zielińskiemu Project Runway z pewnością pozwolił spełnić marzenia. Idąc do programu chłopak miał zaledwie 19 lat! Michał Zieliński sam próbował swoich sił. W 2016 roku postanowił dołączyć do ekipy Evy Minge i wraz z nią przygotowuje kolekcje.

O Annie Młynarczyk, finalistce 2. Edycji Project Runway zrobiło się głośno dopiero niedawno i to niestety nie za sprawą jej sukcesów zawodowych. Do mediów dotarła informacja, że Anna Młynarczyk nie płaciła pracownikom swojej marki Annomalia. Podobno jeden z nich zgłosił sprawę do sądu, wygrał ją, ale pieniędzy od projektantki wciąż nie otrzymał. Sprawa podobno nadal jest w toku.

Patryk Wojciechowski, który zajął 2 miejsce w finale, w listopadzie 2016 roku założył własną markę „Phi Concept”. Na koncie ma także własne atelier w Warszawie oraz autorską kolekcję sukien ślubnych da „Marry Me – House of Brides”.

Zobaczcie w naszej galerii, jak dziś wyglądają finaliści polskich edycji Project Runway!