W trzecim odcinku Project Runway dwunastu uczestników po raz kolejny wykaże się kreatywnością i zawziętością w dążeniu do celu, którym jest wygrana w programie. Dziś to wy macie szansę wcielić się w rolę jurorów i wytypować uczestnika, który waszym zdanie pożegna się z programem. W poprzednim odcinku Michał Zieliński zdobył immunitet, więc dziś może czuć się bezpiecznie.

Uzasadnij swój wybór w komentarzu poniżej, aby wziąć udział w konkursie. Do wygrania nagroda niespodzianka!
 

Agata Mickiewicz
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Gerrit Rietveld Academy w Amsterdamie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Domu Mody Victor&Rolf w Amsterdamie, a także u Ricka Owensa w Paryżu. W modzie pociąga ją budowanie nowych kształtów, proporcje. Lubi bawić się w niej znaczeniami kulturowymi i subkulturowymi.

Alicja Czarniecka
Pochodzi z miejscowości Fasty. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Posiada doświadczenie w tworzeniu kostiumów do teledysków, na trasy koncertowe, a także odzieży i kolekcji na zlecenie firm odzieżowych. Prowadzi również własną szwalnię o wdzięcznej nazwie „Szwalnia Manufaktura”. Chce projektować dla silnych i niezależnych kobiet.

Bartosz Wcisło
Pochodzi z Radomia. Projektuje od 13 lat. „Project Runway” jest dla niego kolejnym etapem na ścieżce zawodowej. Chce projektować dla ludzi aktywnych, takich jak on. Dobrze rozumie taki styl życia. Ikoną mody nazywa Grace Jones, ale to Magdalena Frąckowiak jest jego ulubioną modelką. Jego mocne strony to pewność siebie. Słabe – matematyka i ortografia.

Dominika Syczyńska
Obecnie mieszka w Londynie. Jest pewna siebie, kreatywna i ambitna. A z wad wymienia pracoholizm. Uzyskała wykształcenie wyższe na uczelniach – w Krakowie i w Edynburgu. Chce projektować, ponieważ czuje się wtedy spełniona zawodowo oraz personalnie.

Magdalena Ba
Uwielbia robić coś z niczego, tworzyć, bawić się modą. „Project Runway” to dla niej niemal życiowa szansa na posklejanie w całość układanki wszystkich jej zainteresowań. Interesuje ją zbyt wiele osób, aby mogła wymienić jedną i nazwać ją ikoną mody. Natomiast ulubioną modelkę wymienia bez zastanowienia – Anja Rubik.

Michał Zieliński
Pochodzi z Gdańska. Na razie wykonuje projekty własne i szyje dla znajomych. Interesuje go projektowanie dla ludzi sztuki i kultury, ponieważ chce w swoich projektach skupić się na oryginalności, efektywności projektu i wykonaniu. Lubi niekonwencjonalne rozwiązania oraz materiały, dlatego ludzie często zarzucają mu brak użyteczności projektów.

Monika Olszewska
Od 2009 jest kostiumografem oraz krawcową w Łodzi, mieście, w którym mieszka. Ma za sobą liczne pokazy mody. Stworzyła kilka własnych kolekcji oraz brała udział w wielu konkursach dla projektantów. Tworzenie sprawia jej ogromną radość, daje jej poczucie własnej wartości zawodowej.

Zobacz także:

Piotr Pyrchała
Właściciel marki Birds of Prayers. Chce projektować, ponieważ jest to forma na wyrażanie samego siebie oraz interakcję z innymi artystami oraz odbiorcami. „Project Runway” jest dla niego szansą na urzeczywistnienie marzeń i rywalizację z utalentowanymi projektantami. Chciałby projektować dla Róisín Murphy, a za ikonę mody uważa Cate Blanchett.

Qouc Anh Tran
Mieszka w Warszawie. Był sprzedawcą, dziennikarzem działu mody, ale to projektowanie sprawia mu największą przyjemność. Chciałby ubierać kobiety, takie jak Carine Roitfeld, która jest dla niego ikoną stylu. Jest pracowity, bo zależy mu, aby osiągnąć sukces w życiu zawodowym. Z wad wymienia jedynie obżarstwo.

Sara Betkier
Pochodzi z Koszalina. „Project Runway” jest dla niej ogromną szansą, która umożliwi jej zrobienie kariery w świecie mody. Chciałaby projektować dla eleganckich kobiet, zdecydowanych mężczyzn oraz ludzi, którzy cenią sobie wygodę, luksus i unikatowość. Ulubiona modelka? – Marta Sędzicka, ponieważ pokazała się w „Top Model” jako profesjonalistka, która wykona każde zadanie bez zawahania.

Sylwia Kozubska
Obecnie jest na urlopie macierzyńskim. Dzięki temu może wziąć udział w programie. Chce projektować, ponieważ marzy, aby stworzyć markę odzieżową dla kobiet w ciąży, mam i dzieci. Ikona mody to dla niej Anja Rubik, a ulubiona modelka to Osi, znana z programu „Top Model”.

Regulamin konkursu >>>