Sneakersy marki adidas to bez wątpienia najbardziej modne, a tym samym najbardziej pożądane buty na wiosnę 2024. Szczególną popularnością cieszą się dwa fasony: adidsa Samba i adids Gazelle. Są stylowe, wygodne i uniwersalne – entuzjastki mody niejednokrotnie udowodniły, że to modele, które z jeansami i spodnimi garniturowymi dogadują się równie dobrze, co ze spódnicami (zarówno mini, jak i maxi) czy sukienkami.

Rozchwytywane modele Samba i Gazelle noszą obecnie wszyscy – czołowe influencerki modowe, najbardziej stylowe gwiazdy, a i na ulicach dużych miast nietrudno o zauważenie charakterystycznych trzech pasków w różnych kolorach.Tak wysoka popularność oznacza jednak, że kupienie modnych butów marki adidas graniczy niemalże z cudem. A jeśli już uda wam się znaleźć model w swoim rozmiarze, trzeba przyznać, że cena nie zachęca do zakupu. Zagraniczne gwiazdy oraz redaktorki i redaktorzy serwisów modowych zza oceanu mają jednak na to radę. Do łask wkracza tańszy zamiennik butów marki adidas. Ten model lansują już Emily Ratajkowski, Dua Lipa i Rihanna.

Buty adids Samba – tańszy zamiennik. Jakie sneakersy wybrać?

Zarówno buty adias Samba, jak i adidas Gazelle to niekwestionowane it-shoes ostatnich miesięcy. Wygodne, klasyczne i uniwersalne – nic dziwnego, że znalazły szerokie grono swoich wielbicieli. Influencerki i zagraniczne gwiazdy coraz częściej rezygnują jednak z popularnych modeli na rzecz równie komfortowego, jednak zdecydowanie tańszego rozwiązania. 

Sneakersy Puma Palermo, bo to o nich mowa, debiutowały w latach 80. XX wieku jako część specjalnej serii sneakersów. Niemiecka marka postanowiła zaprojektować buty, oddając hołd niektórym z najsłynniejszych europejskich stolic – w ten oto sposób obok Rzymu, Londynu czy Oslo znalazł się właśnie model Palermo, nawiązujący oczywiście do słonecznej Sycylii.

Choć to buty, które znane są nie od dziś, obecnie zyskują ogromną popularność dzięki uderzającemu podobieństwu do modelu Samba od marki adidas. Wszystko za sprawą klasycznej, gumowej podeszwie i konstrukcji T-toe, która gości zarówno na czubku Palermo, jak i wspomnianych jak Samb. Marka Puma zdecydowała się jednak iść za trendem na kolorowe obuwie (które obserwujemy przy okazji ogromnej popularności Gazelle) – tym samym poza klasycznym czarnym i białym modelem, do kupienia są również Palermo w kombinacjach kolorystycznych łączących pudrowy róż z zielenią oraz w wyrazistych barwach zielonego i niebieskiego. Jest to więc niemała gratka dla osób, którym nie udało się kupić (wykupionych wszędzie) Gazelli.

Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani i przekonane co do propozycji marki Puma, niech przemówi do was cena – model Palermo jest bowiem dwukrotnie tańszy od propozycji adidas (zarówno Samba, jak i Gazelle).

Puma Palermo, czyli tańszy zamiennik dla adidas Samba i Gazelle. Noszą go Dua Lipa i Emily Ratajkowski

O rosnącej popularności modelu Puma Palermo świadczy również zainteresowanie modelem wśród zagranicznych gwiazd. Klasyczny, czarny model z białymi akcentami to ostatnio ulubione rozwiązanie Dua Lipy, która udowadnia, że sneakersy lubią się z klasyką w postaci długiego, skórzanego płaszcza rodem z Matrixa. 

Zobacz także:

fot. Getty Images / MEGA

Wokalistka nie stroni jednak od kolorów i chętnie lansuje także najbardziej popularne połączenie kolorystyczne modelu Puma Palermo. Trzeba przyznać, że zestawienie różu i zieleni to idealne rozwiązanie na wiosnę i nadchodzące lato.

Emily Ratajkowski, podobnie jak Dua Lipa, stawia na klasykę, wybierając czarny model, który w ostatnim czasie jest jej ulubionym. Modelka niejednokrotnie została sfotografowana w Palermo, udowadniając, że to fason, który cechuje się wysoką uniwersalnością – lubi się z jeansami, spodniami garniturowymi i cargo.

fot. Getty Images / Ignat/Bauer-Griffin