Oficjalnie dziś rano w Pytaniu na śniadanie w TVP2 poinformowano, kto z naszego kraju pojedzie w tym roku na Eurowizję. Zgodnie z przypuszczeniami będzie to Rafał Brzozowski, znany widzom jako prowadzący program Jaka to melodia?.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2021

Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 18, 20 i 22 maja 2021 w hali Ahoy w Rotterdamie. Niektórzy uznają go za kiczowaty, ale ma też swoje wierne grono fanek i fanów. Bez wątpienia wylansował wiele światowych gwiazd. Jeśli chodzi o Polskę, to wciąż do największych sukcesów naszych artystów na Eurowizji zalicza się występ Edyty Górniak w 1994 roku, która z piosenką To nie ja zajęła drugie miejsce. Z kolei na przykład dla Piaska występ na Eurowizji był powodem chwilowego załamania się kariery. 

W tym roku nasz kraj w Rotterdamie reprezentował będzie Rafał Brzozowski z piosenką The Ride

Polski kandydat na Eurowizję 2021 - kontrowersje

W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa konkurs się nie odbył. Tym samym polska kandydatka, Alicja Szemplińska, której wyjazd na Eurowizję gwarantowała wygrana w Szansie na sukces. Eurowizja 2020, nie mogła pojechać. Alicja jest również zwyciężczynią jednej z edycji The Voice of Poland (2019). Wiele osób liczyło na to, że jeśli konkurs Eurowizji w tym roku się odbędzie, to wciąż będzie mogła reprezentować nasz kraj właśnie Szemplińska. Stało się jednak inaczej. Co istotne, nie odbyły się żadne oficjalne preselekcje, by wybrać piosenkę na tegoroczną Eurowizję. W TVP zadecydowano wewnętrznie, że pojedzie Brzozowski. W sieci zawrzało. Oburzenia nie kryją zarówno fanki i fani Szemplińskiej, jak i fani Eurowizji. Kontrowersje budzi sposób wyłonienia kandydata, jak i jego umiejętności wokalne.

Eurowizja 2021 - piosenka The Ride

Ludzie uważają, że Brzozowski ze swoimi angielskim, jak i wokalem nie ma szans, by przebić się w Rotterdamie. Poza tym zarzuca się, że kompozycja The Ride jest po prostu słaba. Brzozowski jest jednak pewny swego, w rozmowie z prowadzącymi Pytanie na śniadanie stwierdził, że decyzja TVP jest świetna a jego piosenka po prostu jest murowanym hitem, dlatego jedzie na Eurowizję on a nie Szemplińska. W wywiadzie udzielonym portalowi Eurowizja.org podkreślił jeszcze, że jego utwór jest na światowym poziomie i można go porównać z hitami Dua Lipy. Jak z kolei donosi Onet, internautki i internauci dokopali się do wersji demo utworu, który wykonuje Brzozowski. Został on zakupiony od szwedzkich twórców i w wersji pierwotnej brzmi ponoć o wiele lepiej. Niestety na bieżąco jest on usuwany z sieci, więc trudno to sprawdzić. Możecie tylko posłuchać wykonania Brzozowskiego. Oceńcie same i sami, czy ma on szanse, aby przebić się w majowym konkursie Eurowizji. 

Kim jest Rafał Brzozowski?

To były zapaśnik, który postanowił zawalczyć o marzenia i zostać wokalistą. Został między innymi wyróżniony w programie Szansa na sukces w 2002 roku. Brał też udział w pierwszej edycji programu The Voice of Poland w 2011 - był w drużynie Andrzeja Piasecznego. Choć odpadł tuż przed finałem, to udało mu się pozostać na scenie muzycznej. Niedługo po programie wydał singiel Nie mam nic. Większym sukcesem był utwór Tak blisko wydany w 2012 roku. Związał się także bliżej z TVP. W 2017 roku został prowadzącym Koło Fortuny w TVP2. Od września 2019 roku jest śpiewającym gospodarzem programu Jaka to melodia?, a jesienią 2020 poprowadził The Voice Senior, zastępując Tomasza Kammela.