Czy Rak i Ryby do siebie pasują?

Czy zodiakalne Raki i Ryby mają szansę na stworzenie udanej relacji? Żywiołem obu tych znaków jest woda, nie oznacza to jednak, że wszystkie ich cechy charakteru będą spójne. Patronem Raka jest Księżyc, a osoby urodzone w tym gwiazdozbiorze charakteryzują się głęboką wrażliwością, delikatnością i empatią. Mają bardzo silny wgląd w swoją sferę emocjonalną, przez to mogą odczuwać duży strach przed zranieniem. Patronem zodiakalnych Ryb jest Neptun. Osoby urodzone w tym znaku są określane jako marzycielskie, artystyczne i nietuzinkowe. Ryby to urodzeni idealiści, którzy widzą świat na swój własny sposób.

Według astrologii, najlepsze połączenia tworzą żywioły o tej samej energii, na przykład:

  • ogień i powietrze (Baran i Wodnik, czy Lew i Wodnik),
  • powietrze i powietrze (Wodnik i Waga, czy Waga i Bliźnięta),
  • ziemia i woda (Byk i Rak, czy Ryby i Byk),
  • woda i woda (Rak i Ryby, czy Ryby i Skorpion).

Idąc tym tropem, Raki i Ryby powinny mieć spore szanse na zbudowanie udanego związku. Nie zapominajmy jednak, że zodiak słoneczny nie jest jedynym znakiem, który mamy w naszym horoskopie urodzeniowym. Aby określić kompatybilność astrologiczną dwóch osób, trzeba szczegółowo porównać ich kosmogramy, i sprawdzić, jakie gwiazdozbiory są w nich przypisane innym planetom, takim jak Wenus, Merkury czy Mars.

Rak i Ryby – dopasowanie

Zanim przejdziemy do dopasowania obu wodnych znaków, zobaczmy, jak każdy z nich podchodzi do tematu relacji i związków. Jakim partnerem jest Rak? Czego w miłości szukają Ryby?

Jakim partnerem jest Rak?

Cechy przypisywane zodiakalnym Rakom to między innymi delikatność i wrażliwość, szczególnie w kwestii uczuć. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem podchodzą ostrożnie do tematu związków i relacji. Nie chodzi o to, że ich nie pragną. Raki marzą o znalezieniu drugiej połówki, i spędzeniu z nią życia. Jednak ze względu na swoją wrażliwość, odczuwają ogromny strach przed zranieniem, co może być dla nich blokadą w kontaktach z potencjalnymi kochankami. Dopóki nie poczują się stuprocentowo bezpiecznie, nie będą w stanie stworzyć więzi emocjonalnej z drugą osobą.

Zodiakalne Raki są z natury nieśmiałe, zazwyczaj nie czują się komfortowo z szybką deklaracją uczuć czy otwieraniem się przed drugim człowiekiem. Jeśli jednak osoba urodzona pod tym gwiazdozbiorem znajdzie się w relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, stanie się wiernym, oddanym i lojalnym kochankiem, który będzie w stanie poświęcić niezwykle dużo dla swojego partnera i związku.

Jakim partnerem są Ryby?

Dla zodiakalnych Ryb miłość jest najważniejszą wartością w życiu. Są niezwykle romantyczne, marzą o bratniej duszy, z którą uda im się stworzyć domowe ognisko, czy razem się zestarzeć. Mają też tendencję do idealizowania swojej wizji związku, przez co mogą być niezwykle wybredne i natrafić na problem ze znalezieniem partnera, która spełni wszystkie ich wymagania.

Zobacz także:

Na szczęście, Ryby nigdy nie poddają się w sprawach miłosnych i mimo ewentualnych niepowodzeń, nie spoczną, dopóki nie znajdą perfekcyjnego kochanka. Dzięki swojej otwartości nie mają większego problemu z poznawaniem dużej ilości osób. W stałej relacji są lojalne i wspierające, dążą do wytworzenia dużej intymności i głębokiej więzi emocjonalnej ze swoją drugą połówką.

Horoskop partnerski – Rak i Ryby

Z astrologicznego punktu widzenia, Rak i Ryby to niemal idealne dopasowanie. Jako znaki żywiołu wody, w życiu kierują się przede wszystkim emocjami. Osoby urodzone pod tymi gwiazdozbiorami są obdarzone nietuzinkową wrażliwością i empatią, dzięki czemu nie mają problemu ze zrozumieniem i akceptacją uczuć swojej drugiej połówki. Istnieje między nimi naturalna nić porozumienia, a także bardzo mocne przyciąganie. Dzięki temu najczęściej udaje im się zbudować silną, trwałą i szczęśliwą relację, która jest w stanie przetrwać próbę czasu.

Problemy, na które mogą natrafić, wynikają z ich emocjonalnego i marzycielskiego podejścia do życia. Oba znaki mają tendencję do chodzenia z głową w chmurach. Jednak aby stworzyć stabilny związek z szansą na przyszłość, partnerzy będą musieli od czasu do czasu zejść na ziemię i pomyśleć o kwestiach pragmatycznych, związanych z życiem codziennym, takich jak kariera czy finanse.

Rak i Ryby jako para

Zodiakalne Raki i Ryby często zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Idąc za głosem swojej wodnej intuicji, potencjalni kochankowie nie będą mieli problemu ze zrobieniem pierwszego kroku w swoim kierunku. Od razu zobaczą, że nadają na tych samych falach, dzięki czemu łatwo będzie im podjąć decyzję o rozpoczęciu randkowania. Zarówno Rak, jak i Ryba, bardzo szybko zaczną wizualizować sobie życie z partnerem, oraz tworzyć dalekosiężne plany dotyczące ich relacji. Na szczęście, dzięki podobnemu podejściu do miłości i związków, często ich wizja się pokrywa, a kochankowie są w stanie utrzymać relację na odpowiednich torach.

Związek stworzony przez Rybę i Raka będzie pełen harmonii, wzajemnego zrozumienia i empatii. Partnerzy zapewnią sobie poczucie bezpieczeństwa, będą wspierać swoje marzenia i ambicje. Mimo tego, że są domatorami, nie zrezygnują z życia towarzyskiego, a ich dom będzie zawsze otwarty dla bliskich, przyjaciół, znajomych i rodziny. Kochankowie będą wobec siebie niezwykle lojalni. Nie pozwolą na to, żeby ktoś w ich obecności obraził, skrytykował czy skrzywdził ich drugą połówkę. Dla swojego partnera skoczyliby w ogień.

W kwestiach spornych, łagodny temperament Ryby będzie koił emocjonalną i wybuchową stronę Raka. Naturalne porozumienie między partnerami sprawi, że wszystkie kłótnie i niesnaski zostaną szybko rozwiązane za pomocą szczerej rozmowy. Problemy, na które mogą natrafić, wynikają przede wszystkim z ich odmiennego podejścia do finansów. Najprawdopodobniej to Rak będzie musiał zarządzać domowym budżetem, ponieważ marzycielska Ryba chętnie wyda każdy grosz na przyjemności i rozrywki, nie myśląc przy tym o finansowym zabezpieczeniu na przyszłość. 

Rak i Ryby w łóżku

Jak dwa wodne znaki dogadają się w kwestiach związanych z seksem? Według astrologii, najsilniejsze przyciąganie czują do siebie osoby urodzone w żywiołach o tej samej energii (czyli właśnie Rak i Ryby!) lub gwiazdozbiorach, które znajdują się naprzeciwko siebie na kole zodiaku (w tym przypadku będą to Rak i Koziorożec oraz Ryby i Panna). Naturalna chemia seksualna i przyciąganie sprawia, że Rak i Ryby szybko mają ochotę pójść ze sobą do łóżka. Intuicja podpowiada im, że świetnie dopasują się w sprawach związanych z seksem, co najczęściej okazuje się prawdą. Zbliżenia fizyczne pomagają im w tworzeniu emocjonalnej więzi, która często staje się podwaliną do zbudowania trwałego związku.

Osoby urodzone w znakach Raka i Ryb są niesamowicie namiętne i zmysłowe. Ich żywioł sprawia, że odczuwanie cielesnej przyjemności jest mocno związane z emocjami. W równym stopniu uwielbiają otrzymywać, jak i dawać fizyczną rozkosz drugiej osobie. Największe spełnienie uzyskają, jeśli będą czuć się przy sobie komfortowo i bezpiecznie. Wtedy ich zbliżenia mogą być wręcz wybuchowe, oraz pełne szalonych eksperymentów, które sprawią, że ich życie erotyczne będzie odporne na nudę.

Rak i Ryby w związku – mocne i słabe strony

Mimo tego, że zodiakalne Ryby i Rak to świetne połączenie, każda relacja może natrafić na swojej drodze na pewnego rodzaju przeszkody. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony związków osób urodzonych w tych wodnych znakach?

Mocne strony związku Raka i Ryb to między innymi:

  1. Głębokie połączenie ze sferą emocjonalną. Dzięki temu, że osoby urodzone w obu tych znakach są niezwykle uczuciowe, nie powinny mieć problemu ze zrozumieniem siebie nawzajem, szczególnie w kwestii miłości. Wzajemne wsparcie i empatia pomogą im szybko się przed sobą otworzyć, a także zbudować silną więź emocjonalną, która będzie fundamentem ich związku.
  2. Podobne podejście do życia. Ryby i Raki patrzą na świat w podobny sposób: przez pryzmat swoich marzeń, ideałów i emocji. Dzięki temu bardzo łatwo będzie im znaleźć wspólny język, oraz stworzyć codzienność, z której partnerzy będą zadowoleni. Osoby urodzone w tych znakach odczuwają silną potrzebę bliskości, dlatego nie będą mieć problemu z dzieleniem części życia z drugą osobą.
  3. Udane życie erotyczne. Zodiakalne Raki i Ryby odczuwają między sobą mocną, erotyczną chemię, która sprawia, że ich zbliżenia są pełne uniesień i namiętności. Oba te znaki potrzebują poczucia bezpieczeństwa i więzi emocjonalnej, aby znaleźć w łóżku spełnienie, a ich podobne temperamenty sprawiają, że świetnie dogadują się w sprawach związanych z seksem.

Słabe strony związku Raka i Ryb to przede wszystkim:

  1. Odmienny stosunek do wydawania pieniędzy. Zodiakalne Raki potrzebują w życiu poczucia bezpieczeństwa, również w dziedzinie finansów. Lubią mieć oszczędności na czarną godzinę, nie szastają gotówką na prawo i lewo. Może się to nie spodobać wyluzowanym Rybom, które mają zgoła odmienny stosunek do finansów. Pieniądze wydają lekką ręką, szczególnie na rozrywki i przyjemności. Niestety, zderzenie tych dwóch odmiennych poglądów może sprawić, że oba wodne znaki zaczną skakać sobie do gardeł.
  2. Marzycielskie podejście do życia. Osoby urodzone w znakach Raka i Ryb mają tendencję do patrzenia na świat przez pryzmat emocji. To marzyciele zodiaku, którzy nie mają głowy do przyziemnych spraw, związanych z życiem codziennym. Podejmowanie praktycznych decyzji i planowanie długoterminowe może ich przerastać, a w konsekwencji sprawić, że w pewnym momencie ich związek natrafi na problemy.