See Bloggers wspólnie z Influ Toolem stworzyło Ranking Polskich Influencerów 2018, który nie tylko przedstawia, ale i wartościuje działania rodzimych influencerów. Chodzi tutaj zarówno o blogerów, instagramerów, youtuberów, jak i osoby publiczne, mające na koncie największą liczbę obserwatorów. Choć i bez tego zestawienia bez problemu bylibyśmy w stanie wskazać tych, którzy rządzą w sieci, dzięki bardzo solidnie przygotowanemu raportowi nie mamy już żadnych wątpliwości i czarno na białym widać, kto nie ma sobie równych. 

Ranking Polskich Influencerów 2018: najpopularniejsze blogerki i blogerzy

Jeśli chodzi o najpopularniejsze blogerki według Rankingu Polskich Influencerów, zaskoczenia nie ma. Od lat bowiem w czołówce figurują dwie - Maffashion, czyli Julia Kuczyńska oraz Jessica Mercedes. W zestawianiu przygotowanym przez See Bloggers i Influ Toolem ta pierwsza minimalnie wyprzeda Jemerced, ale są to niewielkie różnice. W przypadku obu pań wskaźnik InfluScore, stanowiący odpowiednio ważoną sumę takich zmiennych, jak: sumaryczna liczby obserwujących, popularność mierzona ważoną sumą liczby polubień, udostępnień i komentarzy, zaangażowanie liczone na poziomie średnich wartości interakcji z pojedynczym wpisem, a także ilość odwiedzin bloga, wynosi 100. Tuż za Maff i Jess znalazł się blog kulinarny Kwestia Smaku, a kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajmują Paula Jagodzińska, Jadłonomia, Make Life Easier, Moje Wypieki, MacademianGirl, Szczesliva oraz Blog Ojciec.

Zobacz także: Znamy najbardziej wpływowe Polki. W rankingu znalazły się: Joanna Kulig, Maffashion i Anja Rubik

Ranking Polskich Influencerów 2018: instagramerzy 

Na szczycie rankingu czołowych instagramerów również bez niespodzianek. Pierwszą pozycję zajmuje bowiem Angelika Mucha, w sieci funkcjonująca jako @littlemooonster96. Angelika, gwiazda Instagrama, youtuberka i uczestniczka najpopularniejszych telewizyjnych show, jak Taniec z gwiazdami i Agent Gwiazdy, wyprzedziła Olę Nowak, Joanną Kuchtę, Veronicę Bielik czy profil Suchar Codzienny. Pozostałe pozycje należą również do KOKO, Weroniki Sowy, Czarek Jóźwik, Nadia Długosz oraz Jaanetkaa. W przypadku tego zestawienia parametrem, który wartościuje poszczególne pozycje jest wspomniany już wskaźnik InfluScore, a liczby fanów i interakcji per post pokazują dodatkowo, jak poszczególni twórcy budują i angażują swoją społeczność. 

Zobacz także: Trendy 2019: #Benditliketezza to nowy sposób robienia zdjęć na Instagramie. Na czym polega?

Ranking Polskich Influencerów 2018: osoby publiczne i youtuberzy 

Nowością w tegorocznym Rankingu jest zestawienie topowych 100 osób publicznych. To najpopularniejsze nazwiska ze świata sportu, mediów, filmu, aktywnie funkcjonujące także w sieci. Dwie pierwsze pozycje zajmują osoby z takim samym nazwiskiem. Są to kolejno Ania i Robert Lewandowscy. Trzecia pozycja to Ewa Chodakowska, czwarta - Wojciech Szczęsny, piąta Joanna Krupa. Pierwszą dziesiątkę zamyka natomiast Sylwia Przybysz. Jeżeli zaś chodzi o stała kategorię, jaką są youtuberzy. Ranking otwiera Friz, a podium załapali się Stuu Burton oraz Sylwia Lipka. Cały Ranking Polskich Influencerów 2018 możecie przestudiować sami, zaglądając TUTAJ