Zdarza się, że gwiazdy przyciągają większą uwagę za sprawą swojego wyglądu niż zawodowych dokonań. Teraz z tym problemem mierzy się Rebel Wilson. Czy temat cudzego ciała powinien przyćmiewać dużo ważniejsze kwestie dotyczące kariery i być tematem publicznej dyskusji? Sprawdź, co ma do powiedzenia aktorka!

Rebel Wilson o utracie wagi

Rebel Wilson w 2019 roku zagrała w czterech filmach – „Koty”, „Jojo Rabbit”, „Jak romantycznie!” i „Oszustki”. Jej role nie przysporzyły jej jednak dużego zainteresowania ze strony mediów i ich odbiorców. Ogromną popularność przyniósł aktorce kolejny rok, który był dużo uboższy pod względem nowych filmów z jej udziałem, bo wtedy akurat nie pojawił się żaden nowy tytuł z jej udziałem. Prasa jednak rozpisywała się na jej temat z innego powodu, który nie miał związku z jej zawodowymi dokonaniami.

„W 2019 roku wyszły mi jakieś cztery filmy... A jednak dostałam więcej zainteresowania ze strony mediów w kolejnym roku, kiedy nie zrobiłam nic poza odchudzaniem” – powiedziała w rozmowie z australijskim „Daily Telegraph”.

Aktorka skarżyła się w rozmowie, że utrata wagi stała się bardziej interesującym tematem niż fakt, że grała w filmie nominowanym do Oscara. Potwierdziły to wydarzenia z 2020 roku, który miał być dla niej rokiem zdrowia. Rebel Wilson, mimo że nie akceptuje zbiorowej fiksacji na punkcie jej ciała, to wyjaśniła, że rozumie zainteresowanie opinii publicznej tym tematem.

„Ludzie mają straszną obsesję na punkcie wagi” – powiedziała podczas wywiadu. „Ale ja to rozumiem. Oprah jest jedną z moich bohaterek. Ona poruszała temat problemów z odżywianiem i zawsze oglądałam odcinki jej programu, kiedy o tym mówiła” – kontynuowała.

Aktorka nie ukrywa, że jedzenie stanowiło dla niej problem, który musiała przepracować. Pomimo frustracji, jaką wywołały w niej medialne doniesienia, nie traci radości ze swojego wielkiego sukcesu. Od podjęcia wyzwania dalej utrzymuje nowy i zdrowszy styl życia i panuje nad swoim dawnym nawykiem emocjonalnego podjadania.

„Po raz pierwszy w moim życiu straciłam na wadze i utrzymałam ją” – wyznała w wywiadzie. „Jestem bardzo dumna z tego faktu. To zadziałało, ponieważ postawiłam na holistyczne podejście do mojego stylu życia i radzenia sobie z emocjonalnym jedzeniem. Nie jestem całkowicie wyleczona. Nie sądzę, że można być. Ale nauczyłam się nad tym panować – i nie jest to sięganie po miskę lodów” – opowiadała o zmianie swojego stylu życia Rebel.

Kilka miesięcy wcześniej gwiazda postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami i obserwatorkami przemyśleniami na temat zmian, jakie zaszły w jej życiu. Pod starym zdjęciem, na którym widzimy Rebel sprzed metamorfozy, szczerze podsumowała swoją przemianę.

„Dobra, wiem, że zazwyczaj zamieszczam pochlebne zdjęcia... ale znalazłam to stare zdjęcie w moich mailach i pomyślałam: whoa! Pamiętam, że to było wtedy, kiedy byłam najbardziej niezdrowa – miałam nadwagę i za bardzo zajadałam się śmieciowym jedzeniem. Używałam jedzenia, aby uciszyć swoje emocje. Mój ojciec odszedł na atak serca i to był taki smutny czas. Nie miałam o sobie wysokiego mniemania i nie ceniłam siebie tak, jak powinnam. Interesujące jest to, że wciąż się uśmiecham i wciąż staram się być aktywna – to zdjęcie zostało zrobione podczas charytatywnego turnieju tenisowego – pomimo tego, że tak bardzo cierpiałam. Patrzę teraz na tę dziewczynę i jestem tak dumna z tego, kim się stała i co osiągnęła. I po prostu chciałem wysłać trochę zachęty do wszystkich, którzy zmagają się z wagą, problemami z ciałem lub emocjonalnym jedzeniem. Rozumiem cię. Wiem, jak to jest. Ale nigdy nie jest za późno, aby zacząć poprawiać siebie i starać się być najlepszą wersją siebie. To nie jest wyścig i to nie jest konkurencja, chodzi o szanowanie siebie i robienie tego, co jest dla nas najlepsze. Więc jeśli jesteś tu i czytasz to dzisiaj, chciałam tylko powiedzieć: nadal się uśmiechaj i nadal staraj się być aktywna! Kocham was!” – napisała Rebel Wilson na swoim Instagramie.

Miesiąc wcześniej Rebel otworzyła się na temat bycia traktowaną inaczej przez ludzi, odkąd straciła na wadze.

„Lubiłam myśleć, że wyglądałam dobrze w każdym rozmiarze i rzeczy. I zawsze byłam dość pewna siebie, więc to nie jest tak, że nie byłam pewna siebie, a teraz jestem super pewna siebie. Myślę, że to, co było naprawdę interesujące, to sposób, w jaki jest się traktowaną przez innych ludzi” – komentowała aktorka.

Wypowiedzi aktorki nie dotyczą tylko jej przemiany. Z podobnymi reakcjami spotkała się w ostatnim czasie także Adele i wiele innych gwiazd, których wygląd stawał się głównym tematem dla opinii publicznej.

Zobacz także: