Red, White & Royal Blue” to jedna z najpopularniejszych powieści dla młodzieży ostatnich lat. Nie jest tajemnicą, że o książce autorstwa Casey McQuiston z 2019 roku najpierw zrobiło się głośno na Twitterze. Szum w internecie sprawił, że powieść z motywem miłości męsko-męskiej wkrótce znalazła się na liście bestsellerów „New York Times'a” oraz zwróciła uwagę wydawców z całego świata. W Polsce „Red, White & Royal Blue” ukazała się rok temu nakładem wydawnictwa Prószyński Media, a w jej promocję zaangażowała się nawet Julia Wieniawa.

Być może ta lektura będzie dla niektórych krokiem do zmiany nastawienia do środowisk LGBT... Pamiętajcie – LOVE IS LOVE - oznajmiła młoda aktorka w instagramowym poście.

Międzynarodowy sukces literackiego debiutu amerykańskiej pisarki sprawił, że „Red, White & Royal Blue” szybko zainteresowali się topowi producenci z Hollywood. Niedawno okazało się, że prawa do ekranizacji książki ostatecznie zdobyła platforma Amazon Prime Video. Dowiedzieliśmy się też, że za kamerą stanie nagrodzony Tony Award amerykański dramaturg, scenarzysta i reżyser Matthew López. Co więcej, prace nad filmem trwają już w najlepsze.

To oni zagrają Alexa i Henry'ego w ekranizacji „Red, White & Royal Blue”

Twórcy filmu na podstawie powieści „Red, White & Royal Blue” zrobili nam bardzo miły prezent z okazji rozpoczęcia Pride Month, czyli miesiąca dumy LGBTQ+. 1 czerwca dystrybutor ujawnił w końcu, kto znalazł się w obsadzie wyczekiwanej produkcji. Casting do roli Alexa, czyli fikcyjnego syna pierwszej kobiety na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, wygrał Taylor Zakhar Perez. Kończącego w tym roku 31 lat aktora możecie kojarzyć chociażby z 2. i 3. części „The Kissing Booth” oraz serialu „Minx”.

Taylor Zakhar Perez / fot. Getty Images

Z kolei w roli księcia Henry'ego pojawi się Nicholas Galitzine. Obchodzący we wrześniu swoje 27. urodziny brytyjski aktor do tej pory wystąpił m.in. W „Pięknym draniu” (ten irlandzki film również zawiera wątek homoseksualny), „Miłości zaklętej w muzyce” oraz „Kopciuszku” z Camilą Cabello.

Nicholas Galitzine / fot. Getty Images

Zobacz także:

„Red, White & Royal Blue” – pełna obsada filmu

Z komunikatu, który pojawił się na profilu Amazon Studios dowiadujemy się, że w pozostałych rolach wystąpią m.in.: 

  • Clifton Collins Jr,
  • Stephen Fry,
  • Sarah Shahi,
  • Rachel Hilson,
  • Ellie Bamber,
  • Aneesh Sheth,
  • Polo Morín,
  • Ahmed Elhaj
  • i Akshay Khanna.

Uma Thurman w roli Prezydentki USA

Co ciekawe, szybko okazało się, że to nie koniec ekscytujących ogłoszeń na temat obsady filmu „Red, White & Royal Blue”. Jak donosi serwis Deadline, w roli matki Alexa, czyli Prezydentki Stanów Zjednoczonych, zobaczymy nominowaną do Oscara i nagrodzoną Złotym Globem gwiazdę Hollywood, Umę Thurman.

Przypomnijmy, że uznanie w świecie kina i międzynarodową rozpoznawalność przyniosły aktorce przede wszystkim brawurowe kreacje w filmach Quentina Tarantino, czyli kultowym „Pulp Fiction” z 1994 roku oraz powstałych dekadę później filmach z serii „Kill Bill”.

Uma Thurman / fot. Getty Images


Co się stanie, gdy Pierwszy Syn Ameryki zakocha się w księciu Walii? Zajrzyjcie do książki Casey McQuiston lub czekajcie cierpliwie na premierę filmu. Zdjęcia do ekranizacji „Red, White & Royal Blue” ruszają w tym miesiącu.

Też już nie możecie się doczekać?