Robert Downey Jr. i Susan Downey świętują osiemnaście lat małżeństwa. Pięćdziesięcioośmioletni aktor i czterdziestodziewięcioletnia producentka filmowa poznali się na planie filmu „Gothika”, który był pierwszym projektem w karierze Susan. Jak się szybko okazało, projekt nie tylko otworzył będącej wówczas trzydziestolatką drzwi do kariery w branży, ale i pomógł jej znaleźć przyszłego męża. Downey, będący w tamtym czasie w trakcie finalizowania rozwodu z wokalistką Deborą Falconer, niemalże natychmiast zakochał się w młodszej producentce. Ta jednak dwukrotnie odrzuciła zaloty aktora, zanim poddała się rodzącemu uczuciu. Gdy jednak zdecydowała się na związek z Robertem, ten postanowił nie tracić czasu, oświadczając się ukochanej kilka miesięcy później, dzień przed jej trzydziestymi urodzinami.

Jak dziś wiemy, Susan przyjęła oświadczyny aktora i para pobrała się 27 sierpnia 2005 roku. W 2012 roku na świat przyszedł syn aktora i producentki, a w 2014 roku ich rodzina powiększyła się o córkę. Reżyser „Sherlocka Holmesa”, Guy Ritchie, który miał okazję pracować z Robertem i Susan takimi słowami opisał ich relację: To najlepszy przykład symbiotycznego małżeństwa, jaki kiedykolwiek widziałem. To prawdziwe ying i yang, dzięki czemu praca z nimi to czysta przyjemność. Robert byłby naprawdę nieznośny gdyby nie Susan, która ustawia go do pionu.

Robert Downey Jr. z żoną w uroczy sposób świętują 18. rocznicę ślubu

Jako, że koniec sierpnia to czas, gdy Robert Downey. Jr i Susan Downey świętują rocznicę ślubu, ostatnie dni lata nie mogłyby obejść się bez uroczych zdjęć zamieszczonych przez parę w mediach społecznościowych. Kończący w tym roku pełnoletność związek aktora i producentki filmowej doczekał się z tej okazji odtworzenia zdjęcia z pamiętnego dnia w 2005 roku. 

18 lat, a miłość dalej kwitnie! – takimi słowami Downey Jr. podpisał urocze zdjęcia.

Pod postem możemy oczywiście znaleźć komentarze z gratulacjami oraz słowami zachwytu nad małżeństwem pary. To najlepsze, co dziś zobaczyłem! Kocham was oboje! – napisał pod zdjęciem kolega po fachu, Jeremy Renner.