„Dekolt rodzaje” – wystarczy wpisać takie hasło do wyszukiwarki internetowej, by szybko zorientować się, jak duży wybór w tej kwestii mamy. Producenci odzieży stawiają na różnorodność i na poprzestają tylko na najpopularniejszych dekoltach – w kształcie łódki czy litery V, dzięki czemu wybór jest ogromny. Kształt dekoltu dobierajmy nie tylko z myślą o okazji, na jaką wybieramy stylizację, ale przede wszystkim pod kątem własnej sylwetki i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Dekolt okrągły podkreśla casualowy charakter stylizacji. Sięgając po asymetrię, stawiamy na oryginalność, zaś modny dekolt carmen podkreśla naszą kobiecość. Na które rodzaje dekoltów szczególnie warto zwrócić uwagę i jaki komu pasuje? Nie trzymamy was dłużej w niepewności!

Rodzaje dekoltów w sukienkach – serce

Kształt dekoltu serce jest propozycją dla kobiet lubiących bardziej odważne stylizacje. Takie wycięcie eksponuje i powiększa piersi, wydłuża szyję, podkreśla obojczyki, a często także ramiona. Dekolt serce polecany jest kobietom o krótkiej szyi, szerszych ramionach i średnim biuście. Zwłaszcza, jeśli mają piękną skórę, bo... sporo odsłania. Dekolt w kształcie serca nie jest polecany dziewczynom o dużym biuście, ponieważ dodatkowo optycznie je powiększy. Fanką sukienek z serduszkowym dekoltem jest m.in. francuska ikona stylu Jeanne Damas. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dimanche à Paris #iwokeuplikethis

Post udostępniony przez Jeanne (@jeannedamas) Lip 29, 2018 o 5:02 PDT

Rodzaje dekoltów w sukienkach – prosty

Dekolty sukienek proste zmysłowo odsłaniają ramiona, optycznie wydłużają ręce i podkreślają biust. Nie powiększają go przy tym optycznie, a więc dekolt prosty mogą nosić również posiadaczki większego biustu. To wariant bardzo kobiecy i pełen wdzięku. Dekolty proste poleca się osobom o ładnie zarysowanej szyi i węższych ramionach. Zasada ta obowiązuje szczególnie, jeśli przy rękawach pojawiają się dodatkowe zdobienia, troczki lub bufki, poszerzające górne partie ciała.

Rodzaje dekoltów w sukienkach – półserce

Stosunkowo rzadko spotykanym dekoltem jest dekolt w kształcie półserca. To świetny wybór dla pań, które mogą pochwalić się szczupłymi ramionami. Eksponuje mniej ciała niż dekolt w kształcie serca, dzięki czemu subtelniej podkreśla biust. Dekolt półserce, w odróżnieniu od wcięcia sercowatego, sprawdzi się raczej przy dłuższej szyi. Świetnie wyrówna proporcje sylwetki typu gruszka.

Rodzaje dekoltów w sukienkach – V

Rodzaj dekoltu, który wyszczupli sylwetkę to tak zwany dekolt V, czyli głęboki szpic. Przypominamy sobie o nim najczęściej wraz z nadejściem wiosny, a szkoda, bo doskonale prezentuje się także na sukienkach dzianinowych. Przy dekolcie V istotna jest jego szerokość. Im szerszy kąt, tym bardziej podkreślone ramiona. Zwężając V, wysmuklamy szyję.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jestem już w Paryżu ale chce się z Wami podzielić pierwszym zdjęciem kampanii kolekcji RESERVED #Premium Sustainable którą przygotowałam w Mediolanie. Stylizowałam ja, zdjęcia zrobiła @asiatypek . Biała sukienka została uszyta ze 100% organicznej bawełny pozyskanej z niemodyfikowanych nasion zgodnie z naturalnym cyklem ich życia co staje się z dnia na dzień coraz ważniejsze w modzie. Bądźmy świadomi tego co nosimy, starajmy się krok po kroku zmieniać nasze nawyki. Trudno jest zmienić wszystko z dnia na dzień, ale sposób myślenia już zmienia nasze wybory. Czekam na Wasze komentarze, czy uważacie, że powinnam dalej działać tak właśnie tworząc swoje instagramowe kampanie #ReservedForMe #EcoAware

Post udostępniony przez JoannaRodaHorodynska (@horodynska_) Lut 27, 2020 o 2:13 PST

Dekolt V polecany jest przede wszystkim kobietom noszącym większe rozmiary. Ostre skosy wydłużają szyję i wyszczuplają figurę. Taki krój sprzyja paniom o większym biuście i szerszych ramionach, choć jeśli nie chcemy podkreślać biustu, lepiej zrezygnować z tak głębokiego szpicu.

Rodzaje dekoltów w sukienkach – asymetryczny

Dekolty asymetryczne są uniwersalne i pasują właściwie do każdego typu sylwetki. Podkreślają szyję, jednocześnie maskując masywne ręce. Dodatkowo, jeśli wybierzemy sukienkę o luźniejszym kroju, zamaskujemy przy okazji wystający brzuch. Dekolt asymetryczny polecany jest osobom i wysokim, i filigranowym. Dobrze wyglądać będą dzięki niemu panie o sylwetce kobiecej, ale także chłopięcej. Jedyną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to ryzyko poszerzenia górnej części ciała. Sukienka opadająca z jednego ramienia na pewno takiego efektu nie stworzy.

Zobacz także:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hi

Post udostępniony przez Camille Charriere (@camillecharriere) Lip 28, 2020 o 8:40 PDT

Rodzaje dekoltów w sukienkach – carmen

Rodzaje dekoltów sukienek odsłaniających ramiona nazywane są dekoltami carmen lub hiszpańskimi. Takie wycięcie jest korzystne przy sylwetkach o szerokich biodrach, wyraźnie zaznaczonej talii i małym biuście. Proporcje sylwetki dobrze się dzięki niemu równoważą. Dekolt carmen nie sprawdzi się przy szerokich i masywnych ramionach. Przy większym biuście można go nosić, wybierając jednak modele sukienek bez dodatkowych zdobień w okolicach klatki piersiowej.

Rodzaje dekoltów w sukienkach – amerykański

Dekolt amerykański, czyli charakterystyczne, bardzo głębokie wcięcie to propozycja wymagająca szczególnej rozwagi. Taki krój ma wiele zalet: wyszczupla i wydłuża sylwetkę, podkreślając dodatkowo piersi. Istnieje jednak także ryzyko.

Dekolt amerykański wymaga proporcjonalnego biustu i dobrze prezentującej się skóry. Dobrze wyglądają w nim właściwie tylko osoby o średnim biuście i proporcjonalnej budowie ciała. W przypadku pełniejszych kształtów łatwo o efekt przerysowania. U kobiet bardzo szczupłych dekolt amerykański powoduje często nadmierne wydłużenie sylwetki.

Rodzaje dekoltów w sukienkach – łódka

Dekolt w kształcie łódki to bezpieczna klasyka. Jest skromny i elegancki, dzięki czemu sprawdza się przy różnych okazjach. Pamiętać jednak trzeba, że skraca i odrobinę poszerza górne partie sylwetki. Dekolt tego typu najlepszy jest dla pań o małym lub średnim biuście oraz wąskich ramionach. Dobrze wyrównuje proporcje sylwetki typu gruszka. Optycznie skraca szyję, w przypadku krótkiej i masywnej lepiej więc z takiego rozwiązania zrezygnować.

Rodzaje dekoltów w sukienkach – serek

Dekolt trójkątny, czyli popularny serek często spotykany jest w strojach codziennych, T-shirtach i swetrach, ale równie często wykorzystywany jest przy wieczorowych sukniach. Może być niewielki lub mocno pogłębiony. Wyszczupla. Sukienki z dekoltem w serek powinny zagościć w szafach dziewczyn, które chciałyby wydłużyć szyję i optycznie zwęzić ramiona. Sprawdza się przy pełniejszych kształtach i większym biuście. Jeśli celem jest wyszczuplenie ramion przy mniej obfitych piersiach, dobrą opcją będzie płytki serek.

Rodzaje dekoltów w sukienkach – Królowej Anny

Dekolt Królowej Anny, nazywany również portretowym, często wykorzystywany jest w sukniach ślubnych i wieczorowych. Jest subtelny i elegancki. Pasuje właściwie do każdej sylwetki, gdyż wydłuża i wysmukla górną część tułowia. Dekolt Królowej Anny podkreśla biust, jest więc odpowiedni dla kobiet z kształtnymi piersiami i wyraźnie zarysowaną linią ramion. Przy szerokich barkach odradzamy to rozwiązanie, gdyż przyniesie ono efekt odwrotny od zamierzonego.