Już na początku tego roku media rozpisywały się, że to właśnie dla aktora nominowanego do Oscara za rolę w filmie Spacer po linie, zostawiła swojego poprzedniego partnera. Rooney Mara przez sześć lat spotykała się z reżyserem i scenarzystą Charlie McDowellem, ale od stycznia widywana jest z Joaquinem Phoenixem. Do tej pory paparazzi udało się kilkakrotnie zrobić parze zdjęcia z ukrycia, a w minioną niedzielę po raz pierwszy dali się sfotografować publicznie, w trakcie oficjalnego wyjścia.

42-latek i młodsza od niego o 10 lat partnerka pojawili się na gali zamknięcia 70. Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie aktor został nagrodzony za najlepszą rolę męską w You Were Never Really Here. Wyróżnienie było jednak dla niego ogromnym zaskoczeniem, podobno nie wiedział co powinien zrobić, nie krył również wzruszenia. Wielokrotne nominacje do najważniejszych nagród na świecie nareszcie przerodziły się w wygraną. Zresztą zażartował, że nie był na to w ogóle przygotowany, o czym świadczą jego buty. Do garnituru założył klasyczne Conversy.

Rooney Mara‬ i Joaquin Phoenix poznali się wiele lat temu, a w 2013 roku wystąpili razem w filmie Her. Jesienią natomiast premierę będzie mieć kolejny wspólny film gwiazdorskiej pary. Mary Magadaline to opowieść o biblijnej postaci Marii Magdaleny, w którą wcieli się Amerykanka. Jej życiowy partner zagra natomiast samego Jezusa Chrystusa. Ale to nie koniec – podobno w 2018 zobaczymy ich ponownie razem - w produkcji Don't Worry, He Won't Get Far on Foot.