Znajdą się pewnie tacy, którzy nie mieli pojęcia, że Rooney Mara i Joaquin Phoenix są parą. A to dlatego, że aktorzy bardzo dbają o swoją prywatność, nie opowiadają zbyt ochoczo o swoim związku w mediach, a publicznie pojawiają się razem bardzo rzadko. Zdarzyło im się to jednak w 2017 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes i od tamtej pory uchodzą za jedną z najbardziej intrygujących par w Hollywood. Zainteresowanie Rooney i o 10 lat starszym od niej Joaquinem wzrosło ponownie w maju tego roku, gdy paparazzi wypatrzyli na placu Rooney pierścionek. A teraz ponownie, bo jak donosi US Weekly, para planuje ślub.

Rooney Mara i Joaquin Phoenix zaręczeni. Jak się poznali? 

Rooney Mara i Joaquin Phoenix poznali się w 2013 roku na planie filmu Her w reżyserii Spike’a Jonze'a. Oboje byli wtedy w związkach - Mara z reżyserem Charlie’em McDowellem, a Phoenix z DJ-ką Allie Teliz. Na planie ponownie spotkali się w 2017 roku, tym razem w obrazie Maria Magdalena Garetha Davisa, gdzie ona zagrała tytułową bohaterkę, a on Jezusa. Wówczas wypłynęły pierwsze doniesienia o ich romansie, choć bardzo możliwe, że w związku byli już znacznie dłużej, co świetnie udało im się zachować w tajemnicy.

Póki co zainteresowani nie odnieśli się do informacji o zaręczynach. Niewykluczone, że do takowych doszło, dowiemy się, jak już Rooney i Joaquin będą po ślubie, który rzecz jasna odbędzie się w tajemnicy. Pewne jest natomiast, że jeszcze w tym roku Phoenixa zobaczymy w najgłośniejszej jak do tej pory roli w jego dorobku, Jokera. Polska premiera obrazu Todda Phillipsa z superprzestępcą uniwersum DC w roli głównej zaplanowana jest na 4 października.

Zobacz także: Cole Sprouse i Lili Reinhart rozstali się!