Rozświetlacz Fenty Beauty Diamond Bomb All-Over Diamond Veil „miał już swoje pięć minut”, jednak wydaje się, że tak naprawdę nigdy nie minęły. Choć jest powszechnie znany, to niezmiennie pozostaje one to watch. Wiele marek kosmetycznych usilnie stara się stworzyć tzw. zamienniki na jego wzór, jednak jeszcze żadnej nie udało się dostatecznie do niego zbliżyć. Inspiracją do jego stworzenia była dla Rihanny jej słynna naked dress, o której swego czasu mówił cały świat. „Diamentowy welon”, bo tak w tłumaczeniu nazywa się rozświetlacz Fenty Beauty, w najlepszy możliwy sposób oddaje jej charakter.

Rozświetlacz Fenty Beauty Diamond Bomb – opis

Rozświetlacz Fenty Beauty Diamond Bomb All-Over Diamond Veil jest uniwersalny w stosowaniu. Nie tylko doskonale sprawdzi się w konturowaniu twarzy, ale zastąpi też cienie do powiek oraz rozświetli dekolt i podkreśli obojczyki. Występuje w 3 odcieniach: srebrzystym How Many Carats?, szampańskim Royal Icing oraz różowo-złotym Rosé Rave.

Ma miękką i żelową, wręcz „śliską” fakturę. Wielu guru makijażu określa ją jako idealną. Zawiera niezliczoną ilość delikatnych i zmielonych drobinek, które spektakularnie odbijają światło. Wtapiają się w cerę, dzięki czemu w niepowtarzalny sposób ją rozświetlają. Tworzą na skórze trójwymiarowy efekt, który interpretuję na różne sposoby. W zależności od intensywności blasku, którą można stopniowo budować, przypomina mi zarówno iskrzącą się, metaliczną taflę, jak i krystaliczny wet glow look.

Rozświetlacz Fenty – inspiracją była suknia Rihanny

Do stworzenia tego rozświetlacza zainspirowała Rihannę słynna naked dress, w której odebrała nagrodę Fashion Icon Award na ceremonii The Council of Fashion Designers of America w 2014 roku. Wysadzana kryształkami Swarovskiego kreacja amerykańskiego projektanta – Adama Selmana, zapisała się na kartach historii w świecie mody. Jak przyznał sam projektant, przy jej tworzeniu pracowało ponad 20 osób oraz wykorzystano ponad 230 tysięcy kryształków. Przypomnijmy, jak prezentowała się w niej Rihanna.

Fot. Getty Images / D Dipasupil / Stringer

„Diamentów nigdy dość! To rzecz najbardziej zbliżona do kąpieli w nich. Ten blask jest po prostu obłędny!” – powiedziała Rihanna o inspirowanym tą suknią rozświetlaczu.

Rozświetlacz Fenty Diamond Bomb - opinie

Rozświetlacz Fenty Beauty Diamond Bomb All-Over Diamond Veil można określić już mianem kultowego. Zdobył serca makijażystów oraz użytkowniczek i użytkowników na całym świecie, czego najlepszym dowodem są tysiące napisanych opinii i nagranych recenzji. Często powielają się stwierdzenia, że podobnych efektów nie uzyska się żadnym innym rozświetlaczem.  

Uwielbiam ten rozświetlacz na sesjach zdjęciowych, bo daje niesamowity i unikatowy efekt. Do użytku codziennego pięknie sprawdza się na oczach. Świetny produkt do posiadania w profesjonalnym kufrze! – stwierdziła @Agah na stronie perfumerii Sephora.

Prawdziwe bogactwo drobin, wspaniały cień na całą powiekę i rozświetlacz. Długo zwlekałam z zakupem, ale już od pierwszego użycia zrozumiałam fenomen tego produktu – napisała @Diana na stronie Sephory.

Rozświetlacz jest po prostu idealny. Na twarzy wygląda jak malutkie iskiereczki. Nie ma sobie równych – uznała @Kinga18394 na stronie tej samej perfumerii.

Jak wspomniałem, marki kosmetyczne próbują stworzyć jego sporo tańsze zamienniki. W social mediach mówi się o kilku takich produktach, które internautkom i internautom wydają się najbardziej do niego zbliżone. Wśród nich wymienia się 2 poniższe.

Zobacz także: