Na początku roku ofertę Netflixa zasiliła nowa serialowa produkcja - Russian Doll. Fakt, że w głównej roli pojawiła się Natasha Lyonne z pewnością ucieszył fanów innego obrazu Netflixa, Orange is the new black, którego twórcy zapowiedzieli na 2019 rok z kolei ostatnią część. Lyonne wciela się w nim bowiem w jedną z czołowych bohaterek, Nicky Nichols. Widzowie oczekujący, że postać grana przez Natashę w Russian Doll będzie równie nietuzinkowa, co w Orange is the new black, nie zawiedli się. Dostali jeszcze bardziej zakręconą postać, bo historia Nadia Vulvokov opiera się na tym, że umiera i ożywa, zaczynając od tego samego momentu i miejsca. Czyli niekończący się dzień świstaka. Szybko okazuje się, że Nadia nie jest w tym sama, gdyż podobne perypetie dotyczą Alana. Kiedy dwójka dowiaduje się, że łączy ich bardzo dziwna przypadłość, zaczyna trzymać się razem. A widz z każdym odcinkiem wkręcać coraz bardziej, zastanawiając się, jaki będzie finał.

No właśnie, finał Russian Doll raczej nie wskazywał na to, że twórcy mogą chcieć kontynuować serial. Ale tak też było w przypadku Wielkich kłamstewek czy Opowieści podręcznej - dwóch produkcji opartych na powieściach, czyli z założenia nie przewidujących kolejnych sezonów. A jednak. Oba doczekały się kolejnych części (Opowieść podręcznej w tym momencie już nawet trzech). Pozytywne recenzje zarówno ze strony krytyków, jak i widzów Netflixa ewidentnie wpłynęły na to, że Russian Doll jednak doczeka się 2. sezonu. A w roli głównej oczywiście powróci Natasha Lyonne.

Zobacz także: „Czarnobyl” - powstanie 2. sezon serialu o największej katastrofie przemysłowej XX wieku?

Russian Doll 2 - kiedy premiera drugiego sezonu serialu Netflixa?

Drugi sezon Russian Doll potwierdziła zarówno odtwórczyni głównej roli i współtwórczyni, jak odpowiedzialna za oryginalny kontent w ofercie Netflixa, Cindy Holland podczas Code Conference w Scottsdale w Arizonie. Obie panie zdradziły też, że kontynuacja serialu liczyć będzie 8 odcinków. Nie wiadomo jeszcze, na kiedy przewidziana jest premiera. Nie sądzimy jednak, by Netflix zwlekał z nią zbyt długo, dlatego przewidujemy, że Russian Doll zawita ponownie na platformie w pierwszym kwartale 2020 roku.

Zobacz także: „The Bold Type”, czyli „Dziewczyny nad wyraz” to serial o każdej z nas. Oto, dlaczego warto go obejrzeć