Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam w tym roku wiele planów, m.in. tych wyjazdowych i wakacyjnych. Zamknięte granice i odwołane loty z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa Covid-19, a także inne obostrzenia zmusiły nas do pozostania w domach przez kilka tygodni. wiele osób zostało zmuszonych do zmiany swoich planów – odwołania lub przełożenia na późniejszy termin. Jednak od jakiegoś czasu nasz kraj i inne państwa stopniowo odmrażają gospodarkę i łagodzą obostrzenia związane z kwarantanną.

Wciąż obowiązuje zdrowy rozsądek i przestrzeganie środków bezpieczeństwa oraz higieny, ale nie da się ukryć, że świat powoli wraca do (nowej) normalności. Po długim weekendzie majowym hotele wznowiły działalność, a wiele osób zdecydowało się zarówno na krótkie wypady za miasto w urokliwe miejsca, jak i zaplanowanie całego urlopu w Polsce, np. nad morzem czy w górach. (Najpiękniejsze miejscówki na wakacje w kraju znajdziecie tutaj >>>). Okazuje się, że istnieje również możliwość wyjazdu za granicę. Ryanair ogłosił kilka dni temu, że wznawia 40% lotów międzynarodowych. Od 1 lipca startują trasy w Europie. Przewoźnik zaznaczył, że wszystko będzie zorganizowane zgodnie ze zniesienim restrykcji przez rządy poszczególnych krajów oraz nowe zasady przemieszczania i funkcjonowania na lotniskach.

Ryanair loty – dokąd polecimy w te wakacje?

Popularny przewoźnik Ryanair poinformował, że wznawia loty w popularne miejsca w Europie. Od lipca uruchomiono połączenia do takich państw jak m.in.: Włochy, Grecja, Portugalia, Wielka Brytania, Malta oraz Cypr. Ceny biletów są bardzo korzystne: za lot w jedną stronę do Neapolu zapłacimy około 130 zł, do Sewilli – 212 zł, natomiast cena za bilet do Pizy to koszt rzędu 99 zł, do Walencji – 150 zł, natomiast do Porto – około 280 zł. Nie zabrakło również atrakcyjnych ofert w dwie strony, które umożliwiają kilkudniowy pobyt za granicą. Za bilet w dwie strony do Londynu zapłacimy jedynie 235 zł, w Dublinie – 632 zł, a gdybyście chceli wyskoczyć na romantyczne 4 dni do Rzymu, to również istnieje bardzo korzystna oferta – koszt biletów dla jednej osoby w dwie strony to jedynie 200 zł.Szczegółowe informacje o kosztach i miejscach lotów znajdziecie na oficjalnej stronie Ryanair.

Ryanair zmienia politykę odpraw. Pasażerowie mogą nie być zachwyceni >>>

Loty Ryanair – środki bezpieczeństwa i nowe zasady

W związku z wznowieniem lotów, Ryanair postanowił zadbać o bezpieczeństwo podróżujących oraz pracowników, wprowadzając szereg zasad, które umożliwi minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. Zmieniły się warunki korzystania z baru na pokładach samolotów – podróżni będą mogli kupić jedynie paczkowane przekąski i napoje, za które dokonają płatności w formie bezgotówkowej. Pasażerowie są również zobowiązani do regularnej dezynfekcji i mycia rąk. Tradycyjnie już podróżujący będą musieli wypełnić ankietę, aby podać informację o tym, jak długo planują pobyt w danym miejscu i pod jakim adresem będą w nim mieszkać. Ponadto to samoloty będą regularnie dezynfekowane, a członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek.