Dwa dni temu odbył się koncert Sama Smitha w Manchesterze. Smith nie dokończyło jednak swojego show, a raczej ledwo je zaczęło. Powodem nagłego zniknięcia ze sceny była utrata głosu spowodowana wirusem. Następne występy brytyjskiej gwiady stoją pod znakiem zapytania. Również ten w Warszawie, który ma odbyć się już za tydzień.

Sam Smith: oświadczenie po przerwanym koncercie

Smith nie zostawiło swoich fanów i fanek bez wytłumaczenia, co się dzieje. Na Instastory Sama pojawiło się obszerne oświadczenie, w którym zwraca się ono do swoich obserwatorów i obserwatorek.

Najdrożsi, szczerze nie wiem, co powiedzieć – zaczęło. – Parę tygodni temu zwalczyłom wirusa i od tego czasu daję w Europie cudowne koncerty. Dzisiaj na próbie czułom się dobrze i byłom bardzo podekscytowane na show w Manchesterze. Na końcu miała być specjalna niespodzianka. Podczas trzeciej piosenki poczułom, że z moim głosem dzieje się coś złego. Modliłom się, żeby to nie było nic poważnego, ale w trakcie czwartej piosenki czułom już, że dzieje się coś naprawdę niedobrego. Zeszłom ze sceny i robiłom wszystko, aby przywrócić mój głos, ale nie udało mi się. Jestem prawdziwie zdewastowane, że nie mogłom dokończyć dla was koncertu. Kocham was wszystkich. Przepraszam, przepraszam, przepraszam – napisało.

Sam Smith odwołują kolejne koncerty

Niestety na złym samopoczuciu w środę się nie skończyło. Wczoraj na Instastory pojawiło się kolejne oświadczenie, z którego możemy się dowiedzieć, że Sam odwołało kolejne dwa koncerty.

Z powodu problemów z głosem podczas wczorajszego występu w Manchesterze, z żalem odwołujemy zaplanowane koncerty Sama Smitha w Birmingham i Glasgow. (…) Lekarz powiedział, że Sam kompletnie nie może używać teraz swojego głosu. Sam jest zdewastowane, że musi odwołać koncerty, jednak lekarze powiedzieli, że jeśli będzie dalej śpiewało, może zniszczyć swoje struny głosowe już permanentnie. Jeśli odpocznie, będzie mogło znowu występować – brzmi oficjalne oświadczenie.

Tak was przepraszam – napisało jeszcze od siebie i dodało emotikonę złamanego serca.

Pod znakiem zapytania staje więc koncert w Warszawie, który zaplanowany jest a 2 czerwca. Z powyższego oświadczenia można wywnioskować, że sytuacja wcale nie wygląda dobrze.

Sam Smith odwołują koncerty – czy wystąpi w Polsce?

Przypomnijmy, że Sam Smith miało zagrać w Warszawie 2 czerwca podczas Orange Warsaw Festival. W sobotę 27 maja poinformowano, że nie zobaczymy Sama na scenie warszawskiego festiwalu, którego miało być gwiazdą. Póki co nie podano, kto pojawi się w line-upie zamiast brytyjskiej gwiazdy.

Zobacz także:

*Sam Smith to osoba niebinarna, która używa zaimków they/them. Dlatego też w naszym tekście stosujemy neutralne płciowo zaimki ono/jeno i odpowiednie do nich neutratywy, czyli słowa ukute na neutralne wersje słów nacechowanych płciowo, analogicznie do feminatywów – jak edukuje nas wspaniały zespół tworzący zaimki.pl.