Sanah jest fanką Igora Herbuta – i vice versa. Ich artystyczne spotkanie było więc tylko kwestią czasu. Ku radości fanek i fanów obojga utalentowanych gwiazd polskiej sceny muzycznej, doszło do niego znacznie szybciej, niż się spodziewaliśmy. W niedzielę 6 marca autorka hitu „Kolońska i szlugi” pojawiła się gościnnie na koncercie z jubileuszowej trasy zespołu LemON, w którym Igor Herbut już od ponad dziesięciu lat pełni rolę wokalisty. Nie jest też tajemnicą, że 31-latek wkrótce zrewanżuje się jej wizytą na jednym z występów z zaplanowanego na wiosnę tournée Uczta u Sanah. Okazuje się jednak, że ich współpraca nie ogranicza się jedynie do wspólnych występów.

Sanah i Igor Herbut ze wspólną piosenką dla Ukrainy

Na drugi dzień po show w łódzkiej Atlas Arenie w sieci ukazał się ich wyjątkowy duet! Podczas radiowej premiery w RMF FM Sanah zdradziła, że stworzyła ten utwór już kilka lat temu. Nie da się jednak ukryć, że w świetle obecnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, ballada „Mamo tyś płakała” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Przed Wami utwór „Mamo tyś płakała”, do którego inspiracją była kompozycja S. Moniuszki „Prząśniczka”. Igor, dziękuję Ci, że zechciałeś być jego częścią - napisała Sanah na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

Odnosząca ostatnio spektakularne sukcesy piosenkarka oznajmiła, że cały dochód z poruszającego utworu nagranego razem z wokalistą grupy LemON zostanie przekazany na rzecz najmłodszych ofiar wojny w Ukrainie.

100% dochodu z piosenki przekazane będzie stowarzyszeniu SIEMACHA. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom. Wszelkie informacje znajdziecie na stronie: https://www.siemacha.org.pl/. Ukraino, jestem z Tobą całym sercem - czytamy.

Osobny wpis na temat charytatywnej piosenki pojawił się także na kanałach Herbuta.

Być częścią to zaszczyt! Jestem fanem Sanah. Jestem poruszony, że Sanah jest moją fanką. Razem jesteśmy Waszymi fanami. Wasze dobre serca są naszą inspiracją - napisał.

Wysyłamy Wam miłość muzyką! A Wy wysyłajcie  ją dalej, bo tylko miłość ma znaczenie. Zysk z utworu zostanie przekazany na pomoc dzieciom dotkniętym wojną. Udostępniajcie. Każde udostępnienie to mała cegiełka pomocy! A razem jesteśmy wielcy - zachęcił swoich odbiorców.

Internauci wzruszeni duetem Sanah i Igora Herbuta

Jak można się było spodziewać, wspólna piosenka tak popularnych artystów, jakimi są obecnie Sanah i Igor Herbut, wywołała ogromne poruszenie w sieci. Kawałek praktycznie od razu po premierze znalazł się czołówce najchętniej odtwarzanych nagrań w serwisie YouTube. Internauci otwarcie przyznają, że „Mamo tyś płakała” doprowadza ich do łez.

Zobacz także:

Przepiękna i do głębi wzruszająca! Pozdrawiamy wszystkich, którzy też mają ciarki...

Dwa głosy które do głębi serca i duszy przenikają, ten utwór przejdzie do historii. Przepiękne. Mam ciarki i się wzruszyłam

Przepiękna, przejmująca. Chyba nigdy się nie popłakałam przy piosence, a ta wzruszyła mnie do głębi…

Utworu możecie w całości wysłuchać poniżej.