Sanah to prawdziwa sensacja polskiej estrady. W ciągu zaledwie kilku miesięcy z nieznanej nikomu piosenkarki przeistoczyła się w jedną z największych gwiazd polskiej sceny pop. Ta zdolna 23-latka nie wzięła się jednak znikąd. Jej obecne sukcesy na listach przebojów z hitami "Szampan" i "Melodia" oraz pierwsze występy na najważniejszych festiwalach polskiej piosenki poprzedziły lata wytężonej pracy i konsekwentnych starań w walce o marzenia, ale także seria niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Poniżej znajdziesz 10 interesujących faktów, które z pewnością przybliżą ci jej postać.

Kim jest Sanah? 10 faktów o piosenkarce

1. Sanah naprawdę nazywa się Zuzanna Irena Jurczak. Swój pseudonim artystyczny wzięła od angielskiej wersji swojego imienia, czyli Susannah i skróciła je do Sanah. 

2. Sanah ma porządne wykształcenie muzyczne. Uczęszczała do szkoły muzycznej i potrafi grać na skrzypcach i pianinie. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

3. Sanah próbowała swoich sił w "The Voice of Poland" i "Mam talent". Zuzia parę razy zgłosiła się do udziału w telewizyjnych talent show, ale nigdy nie przeszła nawet przez etap castingu.

4. Sanah chciała zrobić karierę za granicą. Do czasu podpisania kontraktu z polską wytwórnią planowała zostać światową gwiazdą muzyki.

5. Sanah śpiewała w przeszłości wyłącznie po angielsku. Jest to bezpośrednio związane z poprzednią ciekawostką. Publikując utwory w języku angielskim, liczyła na to, że zostanie odkryta za granicą.

6. Sanah nagrała swoje pierwsze piosenki w wieku 16 lat. Pierwszą osobą, która uwierzyła w jej wokalny talent był jej ojciec. W ramach prezentu świątecznego rodzice podarowali jej więc możliwość zarejestrowania kilku jej autorskich utworów w profesjonalnym studiu nagraniowym. 

Zobacz także:

7. Sanah tworzy swoje utwory, gdy jest smutna. Wokalistka nie ukrywa, że tematyka jej piosenek wynika z faktu, że najczęściej zasiada do pianina i komponuje swoje nowe utwory w momencie, gdy ma gorszy nastrój.

8. Muzyczna idolka Sanah to Sia. Autorka hitu "Szampan" przyznaje, że jest zafascynowana twórczością australijskiej gwiazdy i inspiruje się jej sposobem nagrywania wokali i utworami.

9. Sanah jest fanką Dawida Podsiadły - z wzajemnością. Na jednym ze swoich koncertów wokalista, ku zaskoczeniu samej Sanah, zaśpiewał na żywo utwór "Cząstka", który pochodzi z jej debiutanckiej EP-ki pt. "Ja na imię niewidzialna mam". Z kolei piosenkarka nagrała w 2019 roku utwór pt. "Projekt nieznajomy nie kłamie", będący medleyem trzech piosenek Dawida: "Project 19", "Nieznajomy" i "Nie kłami" .

10. Sanah myśli już o trzeciej płycie. Choć na rynku nie ukazał się jeszcze nawet drugi album studyjny artystki, to Sanah tworzy tak wiele piosenek, że już zastanawia się, które z nich znajdą się na jej kolejnym krążku.

ZOBACZ: Sanah szczerze o planach międzynarodowej kariery: "Wierzyłam w to, że będę wielką gwiazdą na Zachodzie"