Sanah nie zwalnia tempa. 6 maja, czyli zaledwie rok po wydaniu jej debiutanckiej płyty "Królowa dram", piosenkarka zaprezentowała światu swój drugi studyjny album. "Irenka", którą promuje m.in. przebojowy singiel "Ale jazz!" z Vito Bambino, już teraz określany jest mianem jednej z najgorętszych muzycznych premier tego roku.

Sanah święci tryumfy

Krążek polskiej wokalistki cieszy się ogromnym powodzeniem - w pierwszym tygodniu od premiery znalazł się na czwartym miejscu najchętniej odtwarzanych nowych albumów na świecie w serwisie Spotify. Warto wspomnieć, że we wspomnianym zestawieniu Top 10 Global Album Debuts Sanah wyprzedziła międzynarodowe gwiazdy, takie jak kanadyjski raper Night Lovell i brytyjski wokalista Rag’n’Bone Man.

Sanah pokazała wesele swoich rodziców

W dniu premiery "Irenki" na kanale Sanah w serwisie YouTube ukazały się klipy do większości utworów z płyty. Co ciekawe, największą popularnością obecnie cieszy się kawałek, który nawet nie został jeszcze wybrany na singla. Mowa o piosence "ten Stan", którą ilustrują kadry z weselnego filmu rodziców artystki. W jednym z ostatnich wywiadów Sanah wyznała, że początkowo nie planowała zdradzać, że są to autentyczne nagrania z jej rodzinnego archiwum.

Nie wiedziałam, czy o tym mówić. Myślałam, że może zachowam to w tajemnicy, ale potem wszyscy pisali w komentarzach: "o, jaka Ty jesteś podobna do taty". Uznałam, że nie ma co... Wszyscy już wiedzą - powiedziała w wywiadzie dla Empiku.

Sanah przyznaje, że nagranie z wesela rodziców odkryła dopiero niedawno i od razu uznała, że będzie idealnie nadawać się jako teledysk do piosenki "ten Stan". Myślała jednak, że jej mama i tata nie zgodzą się upublicznić swojego ślubnego filmu. Ku jej zaskoczeniu, nie mieli nic przeciwko temu by ich prywatne nagrania trafiły do Internetu.

Rodzice tak się cieszą, że tam są, więc wszystko dobrze - dodała.

Co ciekawe, wyraźne podobieństwo Sanah do jej taty to nie jedyna rzecz, której fani dopatrzyli się na bijącym rekordy popularności nagraniu. Spostrzegawczy widzowie zwrócili uwagę na charakterystyczne elementy związane z konkretnym nurtem religijnym.

Zobacz także:

Ikona Maryi i taniec Dawida. Ja wiedziałam, ale potrzebowałam potwierdzenia. Fajnie być w tym samym "klubie".

Nasza ikona, taniec i śpiew... Cudne wesele i cudna muza. Pozdrów rodziców.

Ich zdaniem może oznaczać to, że rodzice Sanah najprawdopodobniej byli w przeszłości (lub są nadal) częścią wspólnoty neokatechumenalnej, czyli ruchu katolickiego polegającego na odnowie życia duchowego w zgodzie z postanowieniami Soboru Watykańskiego II.

Pozdrowienia dla wszystkich neo :) - pisze jeden z fanów Sanah pod teledyskiem do utworu "ten Stan".

Zaznaczmy, że Sanah do tej pory nie wypowiadała się publicznie na tematy religijne, ani nie zabierała głosu w innych kwestiach światopoglądowych.

ZOBACZ TEŻ: Sanah - kim jest nowa gwiazda polskiej piosenki? Oto 10 rzeczy, które trzeba o niej wiedzieć