Kto by się spodziewał, że to właśnie sanah zostanie naszą przewodniczką po kulinarnej mapie Warszawie? A jednak! Okazało się, że podczas spotkań ze swoimi muzycznymi idolami artystka odwiedziła sporo ciekawych restauracji. Niektóre z nich być może już świetne znacie, bo są to bardzo popularne miejsca wśród mieszkańców stolicy i turystów. Za to inne, takie jak chociażby lokale, które odwiedziła z Anią Dąbrowską i Darią Zawiałow, to wciąż jeszcze nieodkryte perełki z pysznym jedzeniem i smakowitymi napojami. Zapiszcie adresy i koniecznie odwiedźcie je przy najbliższej możliwej okazji. Może nawet uda wam się zrobić podobne zdjęcie?

SHUK mezze & bar

adres: Grójecka 107, 02-101 Warszawa

To miejsce zna chyba każdy warszawiak, który gustuje w kuchni Bliskiego Wschodu i krajów arabskich. sanah odwiedziła SHUK razem z Kasią i Jackiem Sienkiewiczami z duetu Kwiat Jabłoni. Wykonawcy przeboju „Szary świat” postawili na absolutną klasykę – szakszukę i hummus.

Skamiejka

adres: Ząbkowska 37, 03-736 Warszawa

Pierożki, śledzik i... wódeczka – na taki zestaw sanah zdecydowała się podczas wizyty w restauracji Skamiejka w sercu warszawskiej Pragi. Piosenkarce towarzyszył tam Igor Herbut, którego możecie usłyszeć w utworze „Mamo tyś płakała”. Przypomnijmy, że całkowity dochód z poruszającej ballady z udziałem wokalisty zespołu LemON zostanie przekazany na rzecz fundacji zajmującej się pomocą ofiarom wojny w Ukrainie.

Sofitel Victoria

adres: Królewska 11, 00-065 Warszawa

Pięciogwiazdkowy hotel w centrum Warszawy to miejsce, gdzie sanah wybrała się na smakowite śniadanie z Arturem Rojkiem. Fotografię wykonaną podczas ich porannego spotkania możecie podziwiać na okładce singla „Tęsknię sobie”.

Zobacz także:

Marcello

adres: Piękna 28/34, 00-550 Warszawa

To stosunkowo nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy to coś w sam raz dla fanów kuchni włoskiej, a zwłaszcza pizzy neapolitańskiej i makaronów. sanah odwiedziła je razem z chłopakami z duetu Miętha i ani trochę jej nie dziwimy. Nie tylko można tam dobrze zjeść, ale też zrobić piękne zdjęcia – wystrój tego lokalu robi furorę na Instagramie.

Manekin

adres: plac Konstytucji 5, 00-657 Warszawa

Ciesząca się niegasnącą popularnością sieć restauracji z naleśnikami (zarówno na słodko, jak i na słono) oraz zupami. sanah wybrała się do lokalu na warszawskim placu Konstytucji z Vito Bambino, którego można usłyszeć w poruszającym tematykę hejtu kawałku „oscar”. Myślicie, że Zuzia i Mateusz też stali w słynnej kolejce do Manekina?

Przegryź

adres: Mokotowska 52, 00-543 Warszawa

Niewielkie, ale za to bardzo klimatyczne bistro w Śródmieściu. W sam raz na pogawędkę przy kieliszku wina z koleżanką. Zuzia i uwielbiana przez nią Daria Zawiałow spędziły tam świetny czas. Skąd to wiemy? Tylko popatrzcie na zdjęcie z „pocztówki” ilustrującej ich wspólny utwór „Eldorado”.

The Eatery

adres: Ostrobramska 73E/U1, 04-175 Warszawa

Nowoczesne i bardzo stylowe miejsce z kuchnią polską i europejską po prawej stronie Wisły. sanah wybrała się tam na obiad w towarzystwie Ani Dąbrowskiej. Wykonawczynie kawałka „Baczyński (Pisz do mnie listy)” wybrały stolik pod lustrzaną ścianą. Też lubimy tę miejscówkę!


Zamierzacie odwiedzić któreś z miejsc na kulinarnym szlaku sanah i gości jej muzycznej „Uczty”?

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.