Sara James pierwszą Polką w programie Spotify Singles

Sara James otwarcie przyznaje, że udział w amerykańskiej wersji programu „Mam talent!” otworzył jej wiele drzwi. Na pierwsze efekty jej niesamowitej amerykańskiej przygody nie trzeba było długo czekać. Młodziutka piosenkarka zaprezentowała właśnie dwa premierowe single. Muzyczne niespodzianki od artystki to oficjalny cover utworu „lovely” z repertuaru Billie Eilish oraz zupełnie nowa wersja jej autorskiego kawałka „My Wave”. Obydwie kompozycje zostały nagrane w studiach w Los Angeles w ramach programu Spotify Singles, który powstał w 2017 roku, aby dać artystom możliwość tworzenia nowych wersji ulubionych piosenek lub własnych, oryginalnych utworów. Sara James jest pierwszą Polką, która została zaproszona do programu.

W Spotify Singles brały wcześniej udział takie światowe gwiazdy jak Harry Styles, Lewis Capaldi, Zara Larsson i Avril Lavigne. Wokalistka przyznaje, że gdy dowiedziała się o tym, że dołączy do tego grona, nie posiadała się z radości.

Byłam bardzo szczęśliwa. To prawdziwy zaszczyt. Dziękuję Spotify Singles – to było niesamowite doświadczenie – wyznała.

Kariera Sary James nabiera tempa

Na Spotify dostępny jest już również anglojęzyczny wywiad z artystką w popularnym podcaście o nazwie „Mic Check”, w którym Sara zdradza kulisy powstawania singli i współpracy ze Spotify a także m.in. opowiada o swoich wrażeniach z „America’s Got Talent”. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Sara jako pierwsza polska artystka została również globalną ambasadorką programu Spotify EQUAL, promującego równouprawnienie płci w branży muzycznej.

Piosenkarka podkreśla, że podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych udało jej się spełnić wiele swoich marzeń, a udział w show był dla niej wyjątkową przygodą. Poza swoimi fenomenalnymi występami solowymi, w finale Polka miała także przyjemność zaśpiewać hit „Let’s Get It Started” u boku zespołu Black Eyed Peas. Simon Cowell, który w eliminacjach po wysłuchaniu utworu Billie Eilish „lovely” w interpretacji Sary dał jej słynny „złoty przycisk”, otwarcie wróży Polce światową karierę. 

Obecnie młodziutka wokalistka ciężko pracuje nad solowym materiałem, który już wkrótce zaprezentuje swojemu stale powiększającemu się gronu fanów na całym świecie.

Nowych singli Sary James można posłuchać w serwisie Spotify.

 

Zobacz także: