Modna fryzura na lato 2020: Sci-fi bob – Jak wygląda?

Sci-fi bob to rodzaj francuskiego boba, i bez wątpienia najmodniejsza tego lata odmiana fryzury – świeża, nowoczesna, wygodna! I bardzo charakterystyczna. Od klasycznego french boba różni się bowiem długością i – przede wszystkim – grzywką, która jest znakiem rozpoznawczym fryzury, i w związku z tym musi spełniać konkretne wymagania. Jakie? Już wyjaśniamy.

Sci-fi bob – Fryzura z kosmosu! Skąd się wzięła nazwa?

Oglądałyście kultowy serial science fiction „Star Trek”? Na pewno pamiętacie Spocka – kosmitę z planety Wolkan, granego przez Leonarda Nimoy'a (a w najnowszej wersji także przez Zachary'ego Quinto). Przypomnijcie sobie, jaką miał grzywkę – krótką – do połowy czoła, by eksponowała brwi – i idealnie, równo, przyciętą. Zainspirujcie się, bo to właśnie taka grzywka jest podstawą fryzury sci-fi bob (stąd zresztą jej nazwa). 

Tę modną fryzurę na lato 2020 zrobisz w minutę! Wystarczy przypomnieć sobie trend z lat 90. >>>

fot. Getty Images

Sci-fi bob: Jak długie muszą być włosy?

Nie bez znaczenia jest także długość włosów, charakteryzująca fryzurę sci-fi bob. Najlepiej bowiem, by – podobnie jak grzywka – były one stosunkowo krótkie – sięgały linii nosa (najlepiej!) albo linii ust. To właśnie taki bob tego lata jest najmodniejszy. Nadając nam nowoczesny, wręcz futurystyczny wygląd. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy posiadaczkami idealnie gładkich i prostych włosów. Jeśli nie, nic straconego – sci-fi bob sprawdza się też na włosach ze skłonnością do naturalnych fal. To właśnie w takim wydaniu nosi go top modelka Taylor LaShae, którą na Instagramie obserwuje ponad 800 tysięcy fanów. Fankami fryzury są także inne gwiazdy. Wystarczy wspomnieć Emmę Roberts i Zendayę. A wy?