Producenci gier planszowych lubią wychodzić swoim fanom na przeciw i wydawać coraz to nowsze edycje dobrze znanych i lubianych produktów, najczęściej nawiązujące tematycznie do jakiegoś popularnego serialu bądź filmu. Nie tak dawno pisaliśmy o najnowszym Monopoly, kierowanym w szczególności do fanów kultowego Króla Lwa. Teraz przyszedł czas, by uszczęśliwić tzw. Potterheads, czyli miłośników serii książek oraz filmów o Harrym Potterze. Mimo upływu lat, seria nie traci na popularności. Poza licznymi grami planszowymi czy komputerowymi nawiązującymi do powieści J.K. Rowling, powstały również sztuki teatralne czy spin-offy, nie wspominając już o parku rozrywki, w którym możemy poczuć się jak bohater z uniwersum Harry'ego Pottera. Nie wszystkie z atrakcji są dostępne w Polsce, ale jedną z bardziej przystępnych cenowo jest nowa wersja Scrabble, inspirowana światem młodego czarodzieja. Gdzie ją kupimy i w jakiej cenie?
 

Scrabble Harry Potter do kupienia w Polsce!

Od teraz słowa kojarzone ze słownikiem Harry'ego Pottera znajdziemy w popularnej grze słownej! Nowa odsłona Scrabble pozwala nie tylko używać graczom słów takich jak quiddtich, hipogryf czy mugol lub nazwisk bohaterów, ale również nazw miejsc, przedmiotów oraz zaklęć! Ich zastosowanie będzie nie tylko dopuszczalne, ale da nam również specjalny bonus „Magical Word” dostępny tylko w tej edycji. Im lepiej znamy świat czarodzieja, tym mamy większe szanse na wygraną. Producenci pomyśleli też o osobach, które do tej pory nie były zaznajomione z serią i aby ułatwić im grę, dodano specjalny słownik zawierający wszystkie magiczne słowa, które można ułożyć za pomocą płytek z literami. W zestawie znajdziemy także karty tematyczne pozwalające na zdobycie większej liczby punktów oraz, jak w klasycznej wersji, planszę, cztery stojaki i woreczek z płytkami. Gra w polskiej wersji językowej jest już dostępna w sieci sklepów Empik oraz w sklepie internetowym na www.empik.com w cenie 179,99 zł, ale dla posiadaczy karty Mój Empik za 139,99 zł.

Harry Potter x House: marka z okazji nowego roku szkolnego stworzyła kolekcję inspirowaną słynnym czarodziejem. T-shirt z logo Hogwartu, a może bejsbolówka Gryffindor? >>>