Selena Gomez w poniedziałkowy wieczór udostępniła na swoim Instagram Stories zdjęcia obrazujące, jak zmieniło się jej ciało na przestrzeni lat. Podpis fotografii to ważna lekcja dla każdej i każdego z nas.

Selena Gomez daje lekcję samoakceptacji, pokazując swoje „nieidealne ciało”

Selena Gomez w przypływie szczerości podzieliła się swoją refleksją na temat tego, jak czuje się z tym, że jej wygląd na przestrzeni lat widocznie się zmienił. Artystka opublikowała dwa zdjęcia, na których ma na sobie kostium kąpielowy – jedno sprzed kilku lat, natomiast drugie aktualne. Pod pierwszym napisała: Dzisiaj uświadomiłam sobie, że już nigdy nie będę tak wyglądać…, pod drugim: 

Nie jestem idealna, ale jestem dumna z tego, kim jestem… Czasami zapominam, że dobrze jest być sobą. 

Artystka odpowiedziała w ten sposób na liczne negatywne komentarze na temat tego, jak bardzo, zdaniem internautów i internautek, „się zapuściła”.

instagram.com/selenagomez

„Nowy” wygląd Seleny Gomez – krytyczne komentarze internautów i internautek i reakcja artystki

Od pewnego czasu Selena Gomez „walczy” z osobami krytykującymi jej wygląd. Po raz pierwszy z hejterami zmierzyła się podczas instagramowego live'a, który zrobiła tuż po ceremonii Złotych Globów 2023. Odniosła się wówczas do komentarzy na temat jej wagi i tego, że suknia podkreśliła jej „niedoskonałości”. Gwiazda udowodniła, że ma do siebie ogromny dystans, a słowa hejterów nie sprawią, że nagle zacznie się odchudzać. Podkreśliła również, że zamierza walczyć o bardziej przyjazny świat – pozbawiony ocen i hejtu i będzie robić to m.in. dla swojej młodszej siostry.

Jestem teraz trochę duża, bo świetnie bawiłam się na wakacjach. Racja? – zwróciła się do 9-letniej siostry, która natychmiast przyznała jej rację.

W lutym 2023 roku Selena potwierdziła, że zmaga się z chorobą, która wpływa na to, jak wygląda. Wyjaśniła, że za jej aktualną wagę odpowiadają silne leki, które przyjmuje ze względu na toczeń rumieniowaty układowy:

Gdy biorę leki, zazwyczaj przybieram sporo na wadzę, ponieważ zatrzymuje mi się woda w organizmie. Gdy na chwilę odstawiam tabletki, zazwyczaj zrzucam kilogramy bardzo szybko. Chciałabym powiedzieć, że rozumiem każdą osobę, która czuje wstyd z powodu tego, z czym się zmaga i jest oceniana, choć nikt nie zna prawdziwej historii. Chcę, żebyście wiedzieli, że jesteście cudowni i piękni. Mam dni, kiedy czuję się okropnie, ale wolę skupić się na swoim zdrowiu. Moje leki są dla mnie ważne i wierzę, że bardzo mi pomagają. Nie jestem modelką i nigdy nią nie będę – przyznała podczas tiktokowego live'a.

Zobacz także:

Metamorfoza Seleny Gomez i jej reakcja na to, jak postrzegają ją internauci i internautki to doskonała lekcja samoakceptacji. Pamiętajcie – nikt nie ma prawa komentować waszego wyglądu i w ten sposób wpędzać was w kompleksy.