Selena Gomez i Justin Bieber od wielu lat nie są razem, a mimo to wciąż pojawiają się na ich temat kolejne newsy. „Selena Gomez skomentowała słynne zdjęcie z Bieberami”, „Justin Bieber wciąż przeżywa rozstanie z Seleną Gomez”, „Czy Selena Gomez i Hailey Bieber mają konflikt?” – to tylko kilka nagłówków spośród wielu krążących w ostatnim czasie po sieci. Dlaczego historia miłosna pary wciąż powraca na okładki plotkarskich pism i strony główne popularnych portali? Czy Justin i Selena mają ze sobą kontakt i czy winna ich rozstaniu faktycznie jest obecna żona artysty, Hailey Bieber? 

It-couple 2010: Selena Gomez i Justin Bieber. Jak się poznali?

Rok 2010 zbliżał się ku końcowi. Utwór „Baby” 16-letniego wówczas Justina Biebera bił rekordy popularności na YouTubie, a o młodym wokaliście rozpisywał się cały świat. Selena Gomez również miała rzesze fanów i fanek. Grała w hitowych produkcjach Disney Channel, a jej styl kopiowały miliony nastolatek. Ich potencjalna randka (a co dopiero związek) nie mogła więc przejść bez echa.

Justina Biebera i Selenę Gomez poznali ze sobą ich managerowie. Podobno zrobili to z premedytacją, aby media same uczyniły z nich parę. Młodzi idole nastolatków po raz pierwszy zostali „przyłapani razem” w grudniu 2010 roku w IHOP, popularnej w Stanach naleśnikarni. Na zdjęciach wykonanych przez paparazzi czule się obejmowali, jednak Selena zapytana przez magazyn „Us Weekly” o to, czy łączy ich romantyczna więź, stanowczo zaprzeczyła. 

Justin jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. To były tylko naleśniki – powiedziała.

Minęła się jednak z prawdą, ponieważ – jak się później okazało – były to początki ich skomplikowanego, burzliwego związku.

Selena Gomez i Justin Bieber w grudniu 2009 (na rok przed słynną randką w naleśnikarni) / fot. Getty Images

Rozstania i powroty. Historia związku Seleny Gomez i Justina Biebera

Z początkiem stycznia 2011 roku przychodzi potwierdzenie (na razie nieoficjalne), że młode gwiazdy łączy coś więcej niż przyjaźń. Selena Gomez i Justin Bieber zostają sfotografowani razem podczas sylwestra, którego spędzają na jednej z karaibskich wysp. Całują się i wymieniają czułości, a więc tym razem nikt już nie uwierzy, że nie są w sobie zakochani. 

Zobacz także:

Para debiutuje razem na czerwonym dywanie 27 lutego 2011 roku. Pojawiają się na imprezie „Vanity Fair” po rozdaniu Oscarów. Pozując do zdjęć, obejmują się, wymieniają uśmiechami i ukradkiem szepczą.

Selena Gomez i Justin Bieber na imprezie Vanity Fair, 27 lutego 2011 / fot. Getty Images

Media kreują ich na kolejną it-couple. Po »Bennifer« i »Brangelinie« przychodzi »Jelena«. Nie ma dnia bez artykułu i numeru modnego czasopisma bez wzmianki o parze. Ich fani natychmiast dzielą się na dwa obozy – na tych, którzy są za ich związkiem, i tych, którzy są przeciw. 

Selena Gomez i Justin Bieber podczas charytatywnego meczu koszykówki w lipcu 2012. Media twierdzą, że wymieniając czułości chcieli zaprzeczyć doniesieniom o kryzysie w ich związku / fot. Getty Images

W listopadzie 2012 roku, po licznych plotkach m.in. o ciąży Seleny, która ma uratować ich związek, para po raz pierwszy oficjalnie się rozstaje. Przyczyną rozpadu relacji są podobno problemy z zaufaniem i fakt, że oboje potrzebują więcej przestrzeni, aby w pełni się realizować.

Zaledwie pół roku później, w kwietniu 2013 roku, okazuje się, że parę wciąż łączy silna więź. Fani są niemal pewni, że tekst hitu Seleny Gomez „Come & Get It” jest o Justinie Bieberze (opowiada o kobiecie, która kocha pewnego mężczyznę, ale wie, że ten nie jest dla niej dobrym wyborem, jednocześnie zachęca go do walki o nią). W tym samym czasie Justin Bieber publikuje, a następnie usuwa zdjęcie z Seleną Gomez ze swojego Instagrama. W grudniu tego samego roku, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, wokalista udziela wywiadu, w którym potwierdza, że nie ma kontaktu z byłą dziewczyną, ale wciąż coś do niej czuje.

„Utracone lata Jeleny”, hotelowe wideo i przepychanki na Instagramie

Przerwę w relacji Justina i Seleny fani pary określają dziś jako „utracone lata Jeleny”. On przechodził kryzys wizerunkowy, ona była pochłonięta pracą i nie komentowała swojego życia prywatnego. 

Niespodziewanie w listopadzie 2015 roku w mediach pojawia się wideo, które natychmiast staje się sensacją. Justin śpiewa dla Seleny w hotelowym lobby. „Czy to znaczy, że wrócili do siebie?” – zastanawiają się media i fani. Potwierdzenie nie przychodzi jednak z żadnej strony.

Niecały rok później, w sierpniu 2016 roku ma miejsce pamiętna przepychanka byłych partnerów na Instagramie. Fanki pod zdjęciem Justina Biebera z nową dziewczyną, Sofią Richie, publikują komentarze na temat ich niedopasowania. W obliczu swego rodzaju hejtu muzyk grozi im, że zablokuje swoje konto. Kilka słów pod zdjęciem niespodziewanie pisze Selena Gomez: „Jeżeli nie jesteś w stanie poradzić sobie z krytyką, to może po prostu przestań publikować zdjęcia ze swoją nową dziewczyną”. Ku zaskoczeniu milionów fanów i mediów, Justin Bieber kilka godzin później dezaktywuje swój instagramowy profil.

Wielki powrót i ostateczne rozstanie Seleny Gomez i Justina Biebera

W październiku 2017 roku – zaledwie kilka dni przed ogłoszeniem rozstania Seleny Gomez i muzyka o pseudonimie The Weeknd – piosenkarka i Justin Bieber zostają „przyłapani” na wspólnym śniadaniu, a kilka dni później sfotografowani podczas wycieczki rowerowej po Los Angeles. 

3 listopada 2017 roku »zaufane źródło« „Us Weekly” potwierdza, że Selena Gomez i Justin Bieber do siebie wrócili: „Selena zawsze coś czuła do Justina. Jej przyjaciele chcą, żeby była ostrożna”. 17 listopada para pojawia się na meczu hokeja na lodzie. Selena Gomez zostaje sfotografowana, gdy pochyla się nad barierką, by pocałować Justina Biebera w usta. Wymianę czułości obserwują tysiące osób. Tym razem nie da się ukryć, że „Jelena” powróciła.

Związek nie trwa jednak długo. W marcu 2018 roku Selena Gomez i Justin Bieber ostatecznie, bez podawania powodu, rozstają się.

Kilka miesięcy później, 7 lipca 2018, zupełnie niespodziewanie Justin Bieber oświadcza się modelce Hailey Baldwin, a 23 listopada tego samego roku bierze z nią ślub.

Po rozstaniu z Justinem Bieberem w życiu Seleny Gomez następuje trudny okres. Przechodzi załamanie nerwowe, a w pewnym momencie trafia nawet do szpitala psychiatrycznego.

Selena Gomez i Justin Bieber – dlaczego im nie wyszło?

W styczniu 2020 roku, przy okazji promocji swojego singla „Lose You To Love Me”, Selena Gomez udzieliła wywiadu publicznej stacji radiowej NPR. Artystka przyznała w nim, że „nie ma zamiaru zaprzeczać wszystkiemu, co się wydarzyło ani udawać z uśmiechem, że jest OK, skoro przeżyła najgorsze momenty swojego życia”. Potwierdziła również, że singiel faktycznie opowiada o jej związku z Justinem Bieberem:

Czułam, że nie wszystko zostało domknięte i zaakceptowałam to, ale jednocześnie potrzebowałam powiedzieć kilka rzeczy, których nie powiedziałam wcześniej. To nie jest piosenka o nienawiści przeżyłam coś pięknego i nie mogę temu zaprzeczyć, ale to było też skomplikowane i cieszę się, że mam to za sobą.

Artysta nie ukrywała, że łączyła ich toksyczna relacja, a ona sama była ofiarą emocjonalnego znęcania się. 

To nie była najtrudniejsza relacja w moim życiu, ponieważ dzięki niej odnalazłam wewnętrzną siłę. Tkwienie w mentalności ofiary jest bardzo niebezpieczne. Nie chcę nikogo obrażać, ale ja byłam ofiarą znęcania emocjonalnego wyznała.

Wielu za rozpad ich związku wini Hailey Baldwin (obecnie Bieber), z którą Justin Bieber związał się krótko po rozstaniu z Seleną Gomez. W podcaście „Call Her Daddy” opublikowanym we wrześniu 2022 roku modelka kategorycznie zaprzeczyła tym doniesieniom.

„Nigdy nie spotykałam się z Justinem, gdy on miał kogoś innego. Koniec. Justin i Selena zakończyli jakiś rozdział w swoim życiu, zanim zaczął się trwający do dziś związek ze mną. Nie chciałabym być z osobą, która jeszcze nie poradziła sobie z poprzednią relacją. Fakt, że mogliśmy do siebie wrócić i tak szybko wziąć ślub jest częściowo efektem tego, że drzwi do poprzedniego rozdziału były zupełnie zamknięte” – powiedziała.

Selena Gomez i Hailey Bieber - prawdziwa wojna o mężczyznę, czy wymyślony przez media konflikt?

Od kilku lat media żyją sporem obecnej żony piosenkarza i jego byłej partnerki. Same zainteresowane pod koniec 2022 roku oficjalnie temu zaprzeczyły. Podczas gali Academy Museum of Motion Pictures w Los Angeles Selena Gomez i Hailey Bieber zapozowały razem do zdjęcia, które lotem błyskawicy obiegło media na całym świecie.

Wspólne zdjęcie żony i byłej dziewczyny Justina Biebera to dowód na to, że cała trójka pozostawiła przeszłość za sobą? Bardzo możliwe. O kryzysie w związku Bieberów nie ma mowy, a Selena Gomez po latach terapii na nowo układa swoje życie, odnosi muzyczne sukcesy i podobno znów jest zakochana: