Selena Gomez zniknęła z mediów społecznościowych na 4 lata. Teraz powraca zdecydowanie silniejsza. Swoje "sociale" wykorzystuje do tego, aby szerzyć świadomość na temat zdrowia psychicznego i cielesności. Wychodzi jej to naprawdę świetnie. W najnowszym TikToku pokazała, że „every body is a beach body” i że nie zamierza dostosowywać się do wyimaginowanych standardów piękna. Wszystkie i wszyscy powinniśmy sobie to wziąć do serca.

Selena Gomez opublikowała TikToka w duchu body positivity

W środę piosenkarka opublikowała TikToka podpisanego „Vaca self”. W krótkim filmiku widzimy Selenę na jachcie we Włoszech w pięknym jednoczęściowym kostiumie kąpielowym firmy La’Mariette. Ten model powstał w ramach kolekcji swimwear w 2021 roku i został zaprojektowany przez nią samą oraz jej koleżankę Theresę Mingus.

W TikToku Selena rusza ustami do nagranego już audio. „Wciągnij brzuch” – słyszymy na początku. „Nie będę niczego wciągać. Normalne brzuchy wracają do mody, ok?” – lipsyncując odpowiada Selena.

Faktycznie, Sel wygląda, jakby ani trochę nie przejmowała się tym, jak prezentuje się jej sylwetka w wideo. Nie pozuje, nie napina się i nie wciąga brzucha. Po prostu siedzi… normalnie. Nie powinno w tym być nic złego. I nie ma w tym nic złego! Między innymi przez Instagram przyzwyczajone i przyzwyczajeni jesteśmy do wyidealizowanych ciał, które w rzeczywistości nie istnieją. Na każde zdjęcie składa się wiele czynników, takich jak dobre światło, dobra poza i kąt robienia zdjęcia. Bardzo często również retusz.

Selena nie poddaje się tym „standardom” i pokazuje, jak wygląda normalne, zdrowe (!) ciało. She’s a queen!

Fanki i fani Seleny zachwyceni nowym TikTokiem gwiazdy

TikTok Seleny ma już ponad 4.6 miliona wyświetleń. Jej obserwatorki i obserwatorzy są wdzięczni swojej idolce za to, że promuje ideę body positivity. Zwłaszcza, że jej widownia na TikToku osiągnęła liczbę 42 milionów!

„Sprawiasz, że czuje się komfortowo w swojej skórze” – napisała jedna z fanek w komentarzach. „Jesteś prawdziwą role model, kocham cię Selena” – dodał kolejny. „BODY POSITIVITY! JAKIE TO ODŚWIEŻAJĄCE” – brzmiał kolejny komentarz. Takie wiadomości pokazują, jak potrzebne jest nagłaśnianie problemu idealnego ciała. A już w szczególności przez znane osoby, które docierają do ogromnej liczby odbiorców. Wielu z nich takim jednym filmikiem potrafią pomóc.

Zobacz także:

Selena Gomez o zdrowiu i cielesności

Selena jest gwiazdą, która nie boi się mówić o tym, jak jest u niej naprawdę. Otwarcie przyznała, jak jej kondycja zdrowotna wpłynęła na jej ciało. W 2019 roku w podcaście Raquelle Stevens „Giving Back Generation” powiedziała, że leki, które bierze na toczeń są głównym czynnikiem, który wpłynął na jej wagę. Zauważyłam, że ludzie zaczęli mnie za to atakować. Ale to jest moja prawda. Zmieniam się – wyznała piosenkarka.

W kwietniu Selena odpowiedziała hejterom, mówiąc, że bycie chudą nie jest warte odmawiania sobie jej ulubionego jedzenia, ponieważ ludzie i tak będą mówili na temat jej wagi. Jestem idealna taka jaka jestem – ucięła. I my również powinniśmy się tego trzymać! Każda i każdy z nas jest.