Wasz były chłopak powraca w snach zdecydowanie za często, choć ostatni raz widziałyście go kilka lat temu? To zupełnie normalne. Łączyła Was emocjonalna więź, spędzaliście ze sobą mnóstwo czasu w związku z czym macie wsporo wspólnych wspomnień. A to wszystko bez względu na to, jak zakończyła się Wasza znajomość (albo nie zakończyła, bo jest przecież i taka opcja). Jednak jak wiadomo, za każdym snem stoi jakieś wytłumaczenie. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Co w takim razie oznacza, jeśli właśnie przyśnił Wam się były ukochany? I to już kolejny raz? 

Sen o byłej miłości. Sennik

Dlaczego byli partnerzy albo byłe partnerki tak często pojawiają się w snach? Nie ma w tym nic dziwnego, a tym bardziej niepokojącego. Była to bowiem bardzo ważna osoba w Waszym życiu (a może wciąż jest?), mogliście / mogłyście wiele razem przejść, wzbogacić się o liczne wspomnienia – zarówno te przyjemne, jak i nie. To wszystko może wpłynąć na wasze marzenia senne. Jeśli więc macie sen o byłej miłości, nie przejmujcie się. Tylko sprawdźcie jego znaczenie w naszym senniku. Możecie być zaskoczone!

Sennik: były chłopak - co oznacza?

Jak nietrudno się domyślić, sen o byłym chłopaku wiąże się z bardzo silnymi emocjami. Ale interpretację takiego snu należy zacząć przede wszystkim od kontekstu, w jakim pojawia się we śnie postać naszego ex. Nie bez znaczenia jest to, jak wyglądał Wasz związek. Czyli, czy była to pełna namiętności, niezwykle romantyczna relacja, czy raczej sprowadzające się do wiecznych kłótni i zgrzytów stosunki. Duży wpływ ma także sam moment rozstania - czy przebiegało ono w spokojnej, kumpelskiej atmosferze, a może raczej każde z nich wolałoby nim zapomnieć raz na zawsze. Odpowiedź na te wszystkie pytania sprowadza się do właściwej interpretacji snu o byłym chłopaku. 

Sen o byłym chłopaku - znaczenie

Co może oznaczać widok byłego chłopaka we śnie? Pierwsze i dość oczywiste znaczenie, to tęsknota. Zwłaszcza, jeśli inicjatorem rozstania była druga połówka. To zupełnie naturalne, że brakuje Wam ukochanego, często o nim myślicie i wracacie do wspólnie spędzonych momentów (zwłaszcza w przypadku związków o dłuższym stażu). Jeśli Wasz ex pojawia się z Waszych snach zdecydowanie za często, oznacza to, że nadal darzycie go uczuciem i nie zapomnicie o nim tak szybko, jakbyście chciały. Co jednak, jeśli mimo uczucia, jakim darzyłyście byłego partnera, Wasz związek nie należał do godnych naśladowania, pojawiały się zdrady i liczne niedopowiedzenia? Wówczas sen, gdzie pojawia się były chłopak, jest niczym innym, jak ostrzeżeniem przed podjęciem błędnych decyzji i podsumowaniem Waszych odczuć, co do nowego związku - jesteście pełne obaw przed kolejną toksyczną relacją. A co, jeśli jesteście aktualnie z kimś w związku, dobrze Wam się układa, ale w snach pojawia się stara miłość? To może być znak, by nie popełniać błędów, jakie zdarzało Wam się w poprzednim związku, być może również bardziej się starać i dbać o nową znajomość. 

Były chłopak we śnie chce do Was wrócić - co to znaczy?

Śniło Wam się, że Wasz były chłopak chce do Was wrócić? To oznacza, że mogłyście podjąć jakąś nie do końca dobrą decyzję. Czyli niekoniecznie zgodną z Waszymi przekonaniami lub na jaką wpływ miały inne osoby. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rozstanie ze starą miłością. Taki sen, to dość konkretna odpowiedź: powinnyście zaakceptować to, co się stało i nie rozpamiętywać tego w nieskończoność. 

Sen z byłym chłopakiem z dzieciństwa

Jeśli w dzieciństwie miałyście okazję nazywać kogoś swoim chłopakiem, to bardzo możliwe, że jego osoba będzie powracała do Was w snach. Ale akurat ten sen wiąże się z samymi pozytywnymi emocjami. Takie mamy też zazwyczaj, jeśli chodzi o nasze dzieciństwo - czas beztroski, pierwszych przyjaźni i rzeczy, których próbowaliśmy po raz pierwszy. Jeśli śni Wam się Wasza pierwsza miłość, to może oznaczać, że brakuje Wam aktualnie poczucia bezpieczeństwa, zapominacie o tym, co sprawia Wam radość. Warto coś z tym zrobić. Taki sen może oczywiście mieć też bezpośredni związek z osobą Waszego chłopaka. I być sygnałem, a jednocześnie bodźcem, to odświeżenia znajomości z dzieciństwa. Kto wie, może będzie to początek zupełnie nowego rozdziału w Waszym życiu? 

Sen o ex, w którym on pojawia się z nową dziewczyną

To chyba jeden z najmniej przyjemnych obrazków, kiedy Wasz były pojawia się w towarzystwie innej dziewczyny. Bez względu na to, czy nadal czujemy coś do ex czy nie. Co może oznaczać taki sen? Interpretacje są dwie: jedna, że pogodziliśmy się z tym, że nasza stara miłość ma już zupełnie nową i nie mamy z tym żadnego problemu. Druga wiąże się z zazdrością, na co może mieć duży wpływ nasza aktualna sytuacja sercowa. 

Sennik: sen z byłym chłopaku, który pojawia się z dzieckiem

Nie ma znaczenia to, czy planowałyście z byłym chłopakiem założenie rodziny czy nie. Pewne jest jednak to, że jeśli śni Wam się Wasz ex w towarzystwie dziecka, istnieje spore prawdopodobieństwo, że czujecie ogromną potrzebę bliskości. Może nawet nie zdajecie sobie nawet z tego sprawy, ale na wiele kwestii związanych z Waszą przyszłością i tym, jak ją widzicie, mogło ulec zmianie. Warto zastanowić się, czego tak naprawdę chcecie, czy wszystkie decyzje podejmujecie w zgodzie ze sobą. Jeszcze się okaże, że podziękujecie za to swojemu byłemu!