Według wielu osób, wizje – sytuacje albo konkretne osoby, które przychodzą do nas podczas snów, nie są przypadkowe. Odzwierciedlają to, co w danym momencie dzieje się w naszym życiu. Niektóre marzenia senne mogą dać do myślenia, inne stresują albo wywołują niepokój. Okazuje się, że były chłopak to dość popularny motyw. Sennik podaje znaczenie snów z ex w rolach głównych. Natomiast niezwykle ważne, a wręcz potrzebne do właściwej interpretacji są szczegóły. Podpowiadamy, jak analizować sny o byłym chłopaku. 

Co oznacza sen o byłym chłopaku?

Śnił ci się były chłopak, mimo że ostatni raz widziałaś go kilka lat temu? To zupełnie normalne. Łączyła was emocjonalna więź, spędzaliście ze sobą mnóstwo czasu, w związku z czym macie sporo wspólnych wspomnień. A to wszystko bez względu na to, jak zakończyła się wasza znajomość (albo nie zakończyła, bo jest przecież i taka opcja). Jednak jak wiadomo, za każdym snem stoi jakieś wytłumaczenie. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Co w takim razie oznacza, gdy przyśni się były chłopak? I to już kolejny raz? Jak pewnie się domyślacie, diabeł tkwi w szczegółach. Oto najpopularniejsze interpretacje snów z byłym chłopakiem w roli głównej. 

Sen o byłej miłości. Sennik

Byli partnerzy albo byłe partnerki często pojawiają się w snach. Nie ma w tym nic dziwnego, ani tym bardziej niepokojącego. Miesiące, a nawet lata spędzone razem, a co za tym idzie mnogość wspólnych wspomnień nie pozostają bez wpływu na kolejne lata twojego życia. W tym na marzenia senne. Jeśli więc zdarzył ci się sen o byłej miłości, nie przejmuj się. Po prostu przypomnij sobie, co dokładnie działo się we śnie, a następnie sprawdź jego znaczenie w naszym senniku. Interpretację warto wziąć sobie do serca, albo i... nie. 

Sennik: były chłopak – co oznacza?

Jak nietrudno się domyślić, sen o byłym chłopaku wiąże się z bardzo silnymi emocjami. Ale interpretację takiego snu należy zacząć przede wszystkim od kontekstu, w jakim pojawia się we śnie postać naszego ex. Nie bez znaczenia jest to, jak wyglądał wasz związek. Czyli, czy była to pełna namiętności, niezwykle romantyczna relacja, czy raczej sprowadzające się do wiecznych kłótni i zgrzytów stosunki. Duży wpływ ma także sam moment rozstania – czy przebiegało ono w spokojnej, kumpelskiej atmosferze, a może raczej każde z was wolałoby o nim zapomnieć raz na zawsze. Odpowiedź na te wszystkie pytania sprowadza się do właściwej interpretacji snu o byłym chłopaku. 

Sen o byłym chłopaku – znaczenie

Co może oznaczać sen o byłym chłopaku? Pierwsze i dość oczywiste znaczenie to... tęsknota. To prawdopodobne, zwłaszcza, jeśli inicjatorem rozstania była druga strona. To zupełnie naturalne, że brakuje ci ukochanego, często o nim myślisz i wracasz do wspólnie spędzonych momentów (zwłaszcza w przypadku związków o dłuższym stażu). Jeśli twój ex pojawia się z snach zdecydowanie za często, oznacza to, że nadal możesz darzyć go uczuciem i nie zapomnisz o nim tak szybko, jakbyś chciała. Co jednak, jeśli mimo uczucia, jakim darzyłaś byłego partnera, wasz związek nie należał do godnych naśladowania, pojawiały się zdrady i liczne niedopowiedzenia? Wówczas sen, w którym pojawia się były chłopak, należy interpretować jako ostrzeżenie przed podjęciem błędnych decyzji i wyciągnięcie wniosków przed wejściem w nowy związek. Sen o byłym chłopaku to wówczas najczęściej znak, że jesteś pełna obaw przed kolejną toksyczną relacją

A co, jeśli jesteś aktualnie w nowym związku, dobrze wam się układa, ale w snach pojawia się stara miłość? To może być znak, by nie popełniać błędów, jakie zdarzało ci się popełniać w poprzednim związku. Docenić nowe uczucie i okazać to partnerowi.

Były chłopak we śnie chce do ciebie wrócić – co to znaczy?

Śniło ci się, że twój były chłopak chce do ciebie wrócić? To oznacza, że mogłaś podjąć jakąś nie do końca dobrą decyzję. Niekoniecznie zgodną z twoimi przekonaniami lub taką, na jaką wpływ miały inne osoby. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rozstanie ze starą miłością. Taki sen, to dość konkretna odpowiedź: powinnaś zaakceptować to, co się stało i nie rozpamiętywać tego w nieskończoność. 

Zobacz także:

Sen z byłym chłopakiem z dzieciństwa

Jeśli w dzieciństwie miałaś okazję nazywać kogoś swoim chłopakiem, to bardzo możliwe, że jego osoba będzie powracała do ciebie w snach wielokrotnie. Ale akurat ten sen wiąże się z samymi pozytywnymi emocjami. Takie mamy też zazwyczaj, jeśli chodzi o nasze dzieciństwo – w końcu najczęściej to czas beztroski, pierwszych przyjaźni i rzeczy, których próbowaliśmy po raz pierwszy. Jeśli śni ci się pierwsza miłość, może to oznaczać, że aktualnie brakuje ci poczucia bezpieczeństwa, zapominasz o tym, co sprawia ci radość. Warto coś z tym zrobić. Taki sen może oczywiście mieć też bezpośredni związek z twoim byłym chłopakiem. I być sygnałem, a jednocześnie impulsem, do odświeżenia znajomości z dzieciństwa. Kto wie, może będzie to początek zupełnie nowego rozdziału w waszym życiu? 

Sen o ex, w którym on pojawia się z nową dziewczyną

To chyba jeden z najmniej przyjemnych obrazków, kiedy twój były pojawia się w towarzystwie innej dziewczyny. Także we śnie.  I to bez względu na to, czy nadal czujesz coś do ex czy nie. Co może oznaczać sen o byłym chłopaku, który pojawia się w nim z nową partnerką? Interpretacje są dwie: jedna, że pogodziłaś się z tym, że twoja stara miłość ma kogoś nowego i nie masz  z tym żadnego problemu. Druga – wręcz przeciwnie – może oznaczać zazdrość i wciąż niezamknięte sprawy. W interpretacji snu musisz więc pomóc sobie sama. Tylko bądź ze sobą szczera! 

Sennik: sen z byłym chłopaku, który pojawia się z dzieckiem

Co oznacza sen o byłym chłopaku, który pojawia się w nim z dzieckiem? Dla interpretacji takiego snu nie ma znaczenia, czy planowaliście z byłym chłopakiem założenie rodziny czy też nie. Pewne jest jednak to, że jeśli śni ci się twój ex w towarzystwie dziecka, istnieje spore prawdopodobieństwo, że czujesz ogromną potrzebę bliskości. Może nawet nie zdajesz sobie nawet z tego sprawy, ale na wiele kwestii związanych z twoją przyszłością i tym, jak ją widzisz, mogło ulec zmianie. Warto zastanowić się, czego tak naprawdę chcesz, czy wszystkie decyzje podejmujesz w zgodzie ze sobą. Jeszcze się okaże, że postanowisz zrewolucjonizować swoje życie i zmienić je na lepsze. I trzeba będzie za to podziękować swojemu byłemu!