Bardzo często zastanawiamy się, czy nasze sny mają znaczenie. Jednym z najczęstszych motywów jest ciąża. „Sennik ciąża” to najczęściej wyszukiwana fraza w Google w tym temacie. Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić, co oznaczają sny o ciąży. Oczywiście wszystko zależy od okoliczności i kontekstu, ale generalnie sny o ciąży mają pozytywny wydźwięk i symbolizują zmiany na dobre: nasze własne lub bliskich nam osób. Sen o kobiecie w ciąży zwiastuje spełnienie marzeń, realizację planów i sukces. Poniżej znajdziecie dokładny i bardziej szczegółowy opis snów o ciąży i tego, co oznaczają.

Sennik: ciąża własna

Śniło Wam się, że jesteście w ciąży? Tego typu sny mogą mieć niewiele wspólnego z ciążą w realnym życiu. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, są symbolem pozytywnej zmiany, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Mogą być motorem napędowym do realizacji planów i marzeń.

Z drugiej strony sen o ciąży oznacza również podświadome pragnienie powiększenia rodziny. To symbol tęsknoty za stabilizacją i spokojem oraz gotowością do podjęcia odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Jeśli w rzeczywistości spodziewacie się dziecka i śni się Wam ciąża, to nic złego. Zostanie mamą to poważna zmiana w życiu każdej kobiety, dlatego nic dziwnego, że Wasze myśli są na tym skoncentrowane. To z kolei przekłada się na sny.

Sennik: ciąża koleżanki

Sen o ciąży koleżanki lub przyjaciółki również ma kilka znaczeń. Jeden z nich oznacza, że porównujecie się z innymi, ale na własną niekorzyść, zadręczając się tym, że inne osoby „mają lepiej”. Jeśli planujecie wcielić w życie nowe cele lub zrealizować marzenia, ale nie macie wystarczająco odwagi sen o ciąży przyjaciółki, to sygnał, że powinniście wziąć sprawy w swoje ręce!

Sennik: seks. Co oznaczają sny o seksie? >>>

Sennik: ciąża bliźniacza

Sen o ciąży bliźniaczej symbolizuje wzmożone szczęście i sukces, szczególnie w sferze finansowej. Sen tego typu zwiastuje również strach przed nowym wyzwaniem, którego jednak nie powinniście się obawiać, ponieważ zwiastuje bezpieczeństwo finansowe i satysfakcję z życia zawodowego.

Zobacz także:

Sennik: pociąg. Co oznacza sen o pociągu? >>>

Sennik: zagrożona ciąża

Jeśli macie już dzieci, sen o zagrożonej ciąży oznacza obawę o swoje pociechy. Taki sen może również symbolizować nieradzenie sobie z problemem i potrzebę wsparcia od drugiej osoby.

Teraz już wiecie, co oznaczają sny o ciąży!