Kolekcja DESERT by QПШ ROBERT KUPISZ, jak sama nazwa wskazuje, inspirowana była pustynią. To kolejny motyw przewodni po operze, oceanie czy cygańskim weselu, po jaki w swojej karierze sięgnął polski projektant. To, co mogliśmy zobaczyć podczas czerwcowego pokazu, było połączeniem amerykańskich pustyni, z hipisami i atmosferą muzycznych festiwali. W nieco innym klimacie utrzymana jest promująca kolekcję sesja wizerunkowa, która właśnie ujrzała światło dzienne.

ROBERT KUPISZ WIOSNA-LATO 2018 - POKAZ KOLEKCJI DESERT >>>

Na zdjęciach autorstwa Magdaleny Ławniczak, polskiej fotografki na co dzień mieszkającej i pracującej w Paryżu, na próżno szukać pustynnych terenów. Zamiast tego mamy kadry utrzymane w klimacie miejskiej dżungli. Taka estetyka to pomysł stylistki i dyrektor artystycznej sesji, Eweliny Gralak.

„Chciałam przede wszystkim podkreślić miejski charakter tych rzeczy, zobaczyć je w trochę innym bardziej surowym wydaniu. Na tle Warszawy którą widzę na co dzień, na ludziach, których spotykam na ulicach Berlina, Paryża czy Londynu. Przy pracy nad tą sesją ważny był dla mnie wybór bohaterów. Miał on zobrazować plastyczność ubrań oraz oddać ich uniseksowy profil. Chciałam stworzyć sylwetkę współczesnego miejskiego nomada, o której rozmawialiśmy już wcześniej z Robertem, i dotrzeć z tymi ubraniami do nowej grupy odbiorców.“ – mówi Ewelina.

W stylizacjach przygotowanych przez Ewelinę Gralak oglądamy Nicolasa Endlichera, odkrytego przez Ewelinę DJ-a mieszkającego w Paryżu oraz Kasię Oskard z agencji NEVA MODELS.