Shawn Mendes nie należy do zbyt wylewnych gwiazd. Ale jeśli już dzieli się publicznie swoimi przemyśleniami, to dlatego, że swoimi słowami chce przekazać coś ważnego. Dziennikarze wielokrotnie ciągnęli go za język przede wszystkim w temacie jego relacji z Hailey Baldwin, a także jego seksualności, czyli czy jednak jest gejem czy nie. Shawn, zwłaszcza w tej drugiej kwestii, dawał do zrozumienia, że nie jest to w jego mniemaniu istotna informacja, bo nie ma żadnego związku z jego twórczością. Zdaniem muzyka, jego orientacja seksualna w żaden sposób nie powinna wpływać na to, jak odbierana jest jego muzyka oraz czy zyska tym szacunek swoich fanów. Trzeba przyznać, że jak na 21-latka (choć tak naprawdę jeszcze 20-latka, bo Kanadyjczyk obchodzi urodziny 8 sierpnia), artysta jest bardzo dojrzały. O tym, że jest ideałem idola nastolatek, pisaliśmy również po jego pierwszym polskim koncercie w Krakowie, na którym udowodnił też zresztą, że jest również dojrzały muzycznie. A kto jest idolem Shawna? I tutaj możecie się nieźle zdziwić! Okazuje się, że Kanadyjczyk jest wielkim fanem Taylor Swift

Zobacz także: Shawn Mendes na koncercie w Krakowie sprawił, że kochamy go jeszcze bardziej

Shawn Mendes jest wielkim fanem Taylor Swift. Miała ogromny wpływ na jego karierę

Taylor Swift znalazła się właśnie w zestawieniu najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu Time i ozdobiła tym samym jedną z najnowszych okładek tego tytułu. Artystkę wyróżniono w kategorii Ikony, a jej sukces skomentował dla Time'a nikt inny, jak właśnie Shawn Mendes. Piosenkarz wyznał, że Taylor miała ogromny wpływ na jego karierę oraz to, w jakim jest dzisiaj miejscu. Może nie każdy pamięta, ale Kanadyjczyk miał okazję supportować starszą koleżankę po fachu podczas jej trasy koncertowej „1989". Muzyk podaje to doświadczenie jako najlepszy przykład fenomenu Swift. Jego zdaniem, to nie światła nie tancerze oraz fajerwerki, jakich oczywiście podczas show Taylor nie brakuje, świadczą o jej sukcesie, ale niesamowity kontakt z ludźmi, którzy przyszli zobaczyć ją na żywo. 

„Taylor sprawia wrażenie, że ​​tworzenie muzyki dla milionów ludzi jest łatwe. Wszystko wychodzi od niej - jej wiara w magię, miłość oraz jej zdolność do bycia tak uczciwą i szczerą, jak to tylko możliwe. Jest mistrzynią w umieszczaniu właściwej ilości myśli, by nie przesadzić. Dlatego jej muzyka działa tak dobrze (...) Taylor sprawia, że ​​każdy starszy czuje się znowu młody i każdy młody czuje, że może zrobić wszystko. To rzadkie i wyjątkowe. Jeśli jest jedna rzecz, którą chcę osiągnąć w mojej karierze i życiu, to jest to" - wyznał Shawn.

Musimy przyznać, że to chyba najcieplejsze słowa na temat Taylor Swift, jakie do tej pory mieliśmy okazję przeczytać. Zwłaszcza, że padły one z ust osoby z tej samej branży. Shawn, czy jest jeszcze coś, za co Cię nie kochamy?

Zobacz także: Wiemy, jak Taylor Swift spędza czas wolny. Będziecie zaskoczeni!