Muszle wciąż są w trendach! W sezonie wiosna-lato 2020 nosimy je przede wszystkim na biżuterii. Jesienią i zimą pójdziemy natomiast o krok dalej. Muszelki pojawią się bowiem na naszych paznokciach. I mowa tu nie tylko o pięknych rysunkach inspirowanych kształtem czy kolorami morskich skorupek. Shell nails to nowy trend w manicure, który polega na odwzorowywaniu charakterystycznej – lekko chropowatej struktury muszli. Całość prezentuje się naprawdę efektownie, a to m.in. za sprawą subtelnych zdobień, które możecie dodać wedle własnych preferencji. Jak wykonać shell nails? To prostsze niż mogłoby się wydawać. Tutorial znajdziecie poniżej.

Shell nails – modne paznokcie 2020 w wersji 3D, które robią furorę na Instagramie

Shell nails to absolutnie wyjątkowy trend. Na czym polega? Otóż chodzi przede wszystkim o to, by jak najdokładniej odwzorować kształt i strukturę muszli. Jeśli należycie do grona fanek manicure hybrydowego, to świetnie się składa. Efekt shell nails możecie bowiem osiągnąć poprzez rysowanie cienkich linii od nasady do końcówki paznokcia na utwardzonej już wcześniej warstwie lakieru. Możecie użyć produktu w tym samym kolorze albo dwóch podobnych do siebie. Do wykonania shell nails najczęściej wykorzystywany jest lakier w odcieniu złamanej bieli. Jeśli chcecie dodać swoim paznokciom szyku albo zależy wam na efekcie w stylu glamour, to do całości dodajcie ozdobne kryształki. Świecidełka w wersji mini prezentują się ultra stylowo u nasady paznokcia – inspiracje znajdziecie na poniższym zdjęciu.

 

Za stworzenie i wylansowanie shell nails należy Bana (@banicured_) – profesjonalna manicurzystka z Los Angeles. Na jej profilu na Instagramie znajdziecie mnóstwo inspiracji na modne paznokcie 2020. Wśród nich manicure imitujący prawdzie muszle wyrzucone na brzeg morza. Jesteśmy totalnie zakochane w tym trendzie! Podobnie jak inne użytkowniczki i użytkownicy popularnej aplikacji. Shell nails cieszą się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych. Ten trend w mani został doceniony m.in. przez redakcję Glamour UK.

W kwietniu tego roku Bana opublikowała nawet tutorial, dzięki któremu możecie zobaczyć, jak dokładnie wykonuje się shell nails. Z ultra pomocnego wideo wynika, że linie nie muszą być idealnie proste i równe. Wręcz przeciwnie! Jeśli będą różnic się od siebie grubością czy kształtem, to będą wyglądać bardziej naturalnie –jak prawdziwe muszle.

 

Shell nails to jeden z najważniejszych trendów w manicure na ten sezon! Ale to nie wszystko. Jesienią i zimą 2020 wciąż chętnie będziemy eksperymentować z french mani, poza tym nie zapomnimy o ombre oraz motywach tie-dye. Dla każdego coś dobrego.

Zobacz także:

50 inspiracji na modne paznokcie 2020 – kwiaty, french, ombre i inne trendy w manicure, które musicie przetestować latem >>>