Niezmiennie od 2004 roku H&M nawiązuje współprace z topowymi projektantami i projektantkami. Pierwszą osobą, która stworzyła ekskluzywną kolekcję dla szwedzkiej marki, był Karl Lagerfeld. Natomiast w kolejnych latach sieciówka ogłaszała kolaboracje m.in. z takimi projektantami jak Stella McCartney, Sonia Rykiel, Isabel Marant czy Jeremy Scott. Dziś (nareszcie!) dowiedzieliśmy się, kto zaprojektuje nową kolekcję specjalną, co w niej znajdziemy, jak również kiedy poszczególne jej elementy trafią do sprzedaży. Jak się okazuje, H&M zaprosiło do współpracy irlandzką projektantkę Simone Rocha! 

Simone Rocha x H&M – co znajdziemy w kolekcji?

Simone Rocha zaprojektuje kolekcję specjalną dla H&M! Co w niej znajdziemy? Okazuje się, że irlandzka projektantka stworzy ubrania i akcesoria dla kobiet, mężczyzn, a także dla dzieci. Wśród nich pojawią się zarówno elementy garderoby na co dzień, jak i na specjalne okazje. Z oficjalnego komunikatu prasowego dowiadujemy się, że w kolekcji Simone Rocha x H&M znajdziemy m.in. tiulowe sukienki, koszule, trencze, swobodne t-shirty, biżuterię i obuwie (w tym modele ozdabiane perłami). Tworząc drop dla H&M, kreatorka mody inspirowała się otaczającym ją światem, historią, a także własnymi – archiwalnymi projektami. 

„Jestem bardzo podekscytowana pracą z H&M nad tą wyjątkową kolekcją. To celebrowanie popisowych elementów mojej marki i wpływów, które mnie ukształtowały. Jako projektantka i jako klientka jestem wielką fanką koncepcji współpracy H&M z Maison Margiela, Alberem Elbaz, Comme des Garcons - to niesamowita lista nazwisk, których mogę być częścią.” – przyznała Simone Rocha.

Simone Rocha zaprosiła do współpracy kilka osób, które są jej niezwykle bliskie. Wśród nich Daisy Edgar-Jones (gwiazda serialu Normal People), aktywistka Adwoa Aboah, artystka Kesewa Aboah, modelka Tess Mc Millan oraz Robbie Spencer – wieloletni współpracownik Simone Rocha i stylista. 

Simone Roche x H&M – kiedy ukaże się kolekcja?

Kolekcja specjalna zaprojektowana przez Simone Rocha dla H&M ukaże się już niebawem, bo 11 marca 2021 roku. Warto jednak wspomnieć, że data ta nie jest przypadkowa. W tym samym czasie irlandzka projektantka będzie bowiem świętować dziesięciolecie swojej marki. Nie możemy doczekać się premiery, a Ty?

Wszystkie kolekcje projektantów dla H&M - przypominamy ekskluzywne współprace! >>>