Sinéad O’Connor nie żyje. Artystka odeszła w nocy z 25 na 26 lipca. Od wielu lat zmagała się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Kilkanaście miesięcy temu zmarł jej syn, Shane.

Sinéad O’Connor nie żyje

Irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor, znana z przeboju „Nothing Compares 2 U”, zmarła w wieku 56 lat - poinformował „Irish Times”, cytowany przez Reutersa.

Sinéad O’Connor przeżywała żałobę po śmierci 17-letniego syna, który odszedł w styczniu 2022 roku w wyniku śmierci samobójczej. Mój piękny syn, Nevi'im Nesta Ali Shane O'Connor, światło mojego życia, postanowił zakończyć swoją ziemską walkę i teraz jest z Bogiem. Niech spoczywa w pokoju i niech nikt nie idzie w jego ślady. Tak bardzo cię kocham. Proszę, spoczywaj w pokoju - napisała tuż po śmieci Shane'a.

W 2007 roku Sinéad O’Connor ujawniła, że ma za sobą próbę samobójczą. Artystka wielokrotnie dzieliła się publicznie przemyśleniami na temat swojego życia i problemów, z jakimi się zmaga. Kilka lat temu za pośrednictwem Twittera przyznała, że chce umrzeć, ponieważ ma dość bycia traktowaną jak wariatka.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci legendarnej wokalistki. Jej najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

 

Kim była Sinéad O’Connor?

Sinéad O’Connor była irlandzką wokalistką. Wydała 10 albumów studyjnych, a jej najbardziej znana piosenka, „Nothing Compares 2 U” w 1990 roku została uznana za singiel numer jeden na świecie przez Billboard Music Awards.

Cierpiała na chorobę afektywną dwubiegunową. Opowiedziała o tym podczas wywiadu telewizyjnego udzielonego Oprah Winfrey w 2007 roku. Na początku września 2017 roku artystka poinformowała o zmianie imienia i nazwiska na Magda Davitt. Rok później, w październiku 2018 roku przekazała, że dokonała konwersji na islam, a jej nowe imię to Shuhada.

Jeśli ty lub bliska ci osoba znajduje się w kryzysie psychicznym, nie obawiaj się prosić o pomoc:

Zobacz także:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji / tel. 22 594 91 00

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym / tel. 116 123
poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży / tel. 116 111
czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu