Polacy coraz chętniej latają samolotami. Jest to oficjalnie najbezpieczniejszy, najszybszy i najbardziej komfortowy środek transportu. Jak podaje Skyscanner, najbliższym czasie w naszym kraju pojawi się wiele nowych udogodnień dla podróżujących. Możemy liczyć na WIi-Fi dostępne na pokładach samolotów (między innymi naszej rodzimej linii lotniczej PLL LOT, chociaż nie jest to usługa darmowa).  Kolejną nowością będzie biometryczna weryfikacja tożsamości, polegająca na „spacerze” przez przypominający akwarium tunel, wyposażony w kilkadziesiąt kamer skanujących twarz oraz weryfikujących dane biometryczne. To rozwiązanie technologiczne znane jest już w Dubaju, w którym dokładną trasę wyznaczają pasażerom wirtualne ryby.

W trosce o bezpieczeństwo, lotniska zaczną także dokładniej prześwietlać nasze bagaże. Już nie za pomocą tradycyjnych systemów rentgenowskich, ale przy użyciu trójwymiarowej tomografii komputerowej (CT).

A co, jeżeli chodzi o nowe połączenia bezpośrednie? Te najciekawsze to zdecydowanie  Warszawa – Singapur, czy Kraków – Dubaj. Oprócz tego, rozszerzy się oferta lotnisk regionalnych. W tym sezonie z lotniska w Katowicach polecimy m.in. do Porto, Lwowa, czy Monachium. Mieszkańcy Poznania natomiast będą mogli wygodnie udać się do Reykiawiku, Mediolanu i Dortmundu, a lotnisko w Rzeszowie umożliwi nam bezpośredni dostęp do Tel-Avivu i – uwaga! – ponownie do Nowego Jorku!

Linie lotnicze Ryanair wprowadzają zmiany do zasad przewozu bagażu >>>

Wiadomo też, że ceny biletów lotniczych wciąż są dość wysokie. Warto wiec szukać okazji, ale na to potrzeba czasu, którym nie zawsze dysponujemy. Z pomocą przychodzi nam m.in. kalendarz Skyscanner, który po ustawieniu odpowiednich filtrów, poinformuje nas o zmianie ceny interesującego nas lotu. Oczywiście, najtańsze bilety kupimy w okresie jesienno-zimowym. Ceny spadają wtedy nawet o 40% w porównaniu z tymi w okresie letnim.

A czy Wy macie zaplanowane już jakieś podróże? Gdzie najbardziej chcielibyście polecieć?