Choć najcieplejsza pora roku powoli się z nami żegna, perspektywa jesieni w kontekście nowości serialowych zapowiada się równie gorąco! Zadbała o to choćby stacja TVN, która przygotowała dwie nowe produkcje - Pułapkę z Agatą Kuleszą w roli głównej, którą można oglądać w każdy poniedziałek o 21.30, a także Pod powierzchnią z Bartłomiejem Top, Magdaleną Boczarską i Łukaszem Simlatem (ten tytuł pojawi się na antenie zaraz po zakończeniu emisji Pułapki). Prawdziwy hit szukuje również Netflix. W ofercie platformy już niebawem pojawi się pierwszy polskojęzyczny serial, 1983, opowiadający alternatywną historię Polski, w której komunizm nigdy nie upadł. W tej produkcji pojawią się m.in. Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. Tego drugiego pana zobaczymy jesienią w jeszcze innym obrazie, tym razem produkcji HBO. I to w dodatku na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka,Ślepnąc od świateł

ZOBACZ TAKŻE: Powstanie 2. sezon „The End Of The Fucking World”!

Serial Ślepnąc od świateł - o czym będzie?

Jeżeli mieliście okazję przeczytać książkę Żulczyka, wiecie, czego mniej więcej możecie spodziewać się po serialu, za którego reżyserię odpowiada Krzysztof Skonieczny. Będzie to dla niego drugi obraz, przy którym stanął za kamerą, po pełnometrażowym Hardkor disko i krótkim metrażu Limbs of Sun. Ale wszystkim tym, którzy powieści rodzimego autora nie mieli jeszcze w ręku, warto nakreślić, o co chodzi. Ślepnąć od świateł opowiada historię Kuby, warszawskiego dilera kokainy, perfekcjonisty i outsidera, który lubi mieć wszystko pod kontrolą. Jest przystojny, ma ekskluzywne ubrania i drogi samochód. Ale oprócz tego, co posiada, niewiele o nim wiadomo. Zaopatrują się u niego politycy, celebryci, gwiazdy i inni zamożni ludzie, a on sam obraca się w gronie lokalnych gangsterów. Kuba jest jednak zmęczony swoim życiem i jedyne o czym marzy, to ucieczka od tego, jak wygląda jego codzienność. Dosłownie, dlatego kupuje  bilety w jedną stronę do Argentyny. Zanim jednak wsiądzie w samolot, czeka go jeszcze konfrontacja z gangsterem opuszczającym po kilku latach więzienie. Jak to wpłynie na jego dalsze decyzje? O tym przekonamy się już wkrótce. A jak zapowiada serial sam reżyser?

Ślepnąc od świateł to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem - mówi o projekcie reżyser Krzysztof Skonieczny.

Ślepnąc od świata - nowy serial HBO w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Kto w obsadzie?

Oprócz wspomnianego na samym początku Roberta Więckiewicz, w rolach głównych zobaczymy Kamila Nożyńskiego, który wcieli się w postać Kuby, Janusza Chabiora, Jana Frycza, Martę Malikowską, Cezarego Pazurę, Eryka Lubosa, Agnieszkę Żulewską, Jacka Belera, Marzenę Pokrzywińską, Ewę Skibińską, Krzysztofa Zarzeckiego, Zbigniewa Suszyńskiego, Michała Czerneckiego oraz samego Krzysztofa Skoniecznego.

Autorem scenariusza jest oczywiście Jakub Żulczyka, który współpracował nad tekstem z Krzysztofem Skoniecznym. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. Serial Ślepnąc od świateł będzie liczył osiem odcinków, które pojawią się na platformie HBO GO 27 października - właśnie wtedy produkcja będzie miała swoją premierę.