Slow Space by PUMA zrodziło się z inicjatywy Oli Kwiatkowskiej, twórczyni projektu Slow Living Poland, we współpracy z kobiecą platformą She Moves Us marki PUMA. Będzie to miejsce, w którym każdy zadba o swoje potrzeby, zrelaksuje się oraz pozna różnorodne narzędzia wspierające zdrowie psychiczne i fizyczne. 

Miesięczny program Slow Space by PUMA został podzielony na 4 tematyczne tygodnie, a każdemu z nich dedykowane będą inne warsztaty. Pierwszy z nich upłynie pod hasłem „Sisterhood”, kolejne to: „Łagodność & Inteligencja Emocjonalna”, „Intuicja” oraz na zakończenie – „Zmysły”. Zjawisko intuicji, której poświęcony jest przedostatni z segmentów tematycznych pop-upu, było główną inspiracją marki PUMA w najnowszej kampanii She Moves Us. To dzięki niej wiemy, co jest dla nas najlepsze i czego potrzebuje nasze ciało i dusza. W odpowiedzi na te potrzeby powstało właśnie Slow Space by PUMA, w którym będzie można zadbać o siebie holistycznie. Za treningi jogi w przestrzeni odpowiadać będą: Magdalena Janik, Katarzyna Klimczewska, Aleksandra Kwiatkowska oraz Marta Witecka. Zajęcia pilatesu poprowadzi Iga Majewska. W programie przewidziane są także indywidualne konsultacje z kilku obszarów – psychoterapeutyczne  z Anią Cyklińską, z zakresu osteopatii z Marcinem Bebelskim, ajuwerdyjskie z Marią Pronobis oraz z naturalnej medycyny chińskiej z Katarzyną Kamińską. 

Weekendy w strefie to czas warsztatów, które prowadzić będą: projektantka produktu i przestrzeni Joanna Jurga, psycholożka Marta Niedźwiecka, psychoterapeutka Anna Cyklińska, oraz kosmetolog Aleksandra Knaflewska. Dodatkowo w programie znajdą się warsztaty marek Hagi i platformy Wellbee.

W ramach projektu powstanie także dedykowany cykl Slow Podcastu, do którego Ola Kwiatkowska zaprosiła ambasadorki She Moves Us – Joannę Jędrzejczyk, Ofelię, Siostry ADiHD oraz Kasię Zillmann. W każdym z odcinków, Ola wraz z gościniami poruszać będą jeden z tygodniowych cyklów tematycznych Slow Space by PUMA.

Przestrzeń działa w formie miesięcznego pop-upu, który znajdować się będzie przy  ul. Marszałkowskiej 32 w Warszawie. W zajęciach i spotkaniach będzie mógł wziąć każdy, kto dokona zapisu za pośrednictwem strony www, uiszczając symboliczną wpłatę w wysokości 20 zł. Dochód z wejściówek zostanie przeznaczony na Fundację “Można Zwariować”. 

She Moves Us to globalna inicjatywa marki, która ma na celu budować w kobietach pewność siebie, solidarność i siłę. PUMA za pośrednictwem swoich ambasadorek, m.in.: Dua Lipy czy Winnie Harlow, opowiada historie wielu inspirujących kobiet z całego świata. W ramach platformy marka współpracuje z partnerami i organizacjami, by przełamywać bariery uniemożliwiające młodym kobietom oraz dziewczynkom spełnianie swoich zawodowych marzeń.

Pierwsza pula biletów została wyprzedana, jednak już 7 listopada zostaną uruchomione dodatkowe zapisy. Więcej informacji o projekcie oraz formularz zapisów dostępny jest na stronie: www.slowspacebypuma.pl.