Ślub księżniczki Eugenii

Dziś o godzinie 12 polskiego czasu miało miejsce kolejne najwyższej rangi wydarzenie na dworze królewskim - odbył się ślub księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka. Kuzynka księcia Harry’ego i księcia Williama i wnuczka królowej Elżbiety jest już mężatką!

Ślub księżniczki Eugenii: suknia ślubna. Jak wyglądała? Kto ją zaprojektował?

Ślub księżniczki Eugenii – kim jest Jack Brooksbank

Jej świeżo poślubiony mąż Jack Brooksbank zajmuje się sprzedażą win i jest ambasadorem założonej przez George’a Clooneya marki Casamigos. Para zna się od 8 lat i co ciekawe, jest ze sobą spokrewniona. Wprawdzie nie jest to pokrewieństwo w pierwszej linii, ale jednak zagłębiając się w drzewo genealogiczne royal family można doszukać się powiązań - matka Eugenii, Sara Ferguson, to pra-pra-pra-wnuczka Lady Julii Coke, która z kolei była córką pra-pra-dziadka Jacka, Thomasa Coke'a.

Księżniczka Eugenia, córka Andrzeja i Sary Ferguson i jest 9. w kolejce do objęcia tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Ślub księżniczki Eugenii – gdzie i kiedy

Ceremonia zaślubin tak jak pół roku temu w przypadku Meghan i księcia Harry’ego odbyła się kaplicy św. Jerzego w Zamku Windsor. Następnie młodzi wzięli udział w uroczystej procesji przejeżdżając przez miasto. Dalsza część uroczystości przewidywała lunch organizowany przez głowę brytyjskiej monarchii, czyli królową Elżbietę.

Ślub księżniczki Eugenii – jak wyglądała sukienka księżniczki Eugenii

Jak można się domyślić, kreacja, w której księżniczka Eugenia stanęła na ślubnym kobiercu odzwierciedlała wagę całego zdarzenia. W sieci już pojawiły się głosy, jakoby dzieło autorstwa Petera Pilotto i Christophera De Vos prześcignęło suknię, w której tak powiedziała Meghan Markle. Czy to prawda, oceńcie sami. Bez wątpienia natomiast długa biała wydekoltowana z przodu i na plecach, odcięta w pasie suknia sprawiła, że tego wyjątkowego dnia panna młoda wyglądała przepięknie.

Ślub księżniczki Eugenii – goście

Jak można było przewidzieć, para ślubowała sobie wieczną miłość w bardzo zacnym towarzystwie – towarzyszyła im nie tylko najbliższa rodzina, w tym m.in. królowa Elżbieta z mężem, księciem Filipem, ale także wiele znamienitych osobowości ze świata show biznesu. Zaproszenia otrzymali m.in. Ellie Goulding, Cara Delevingne, która pojawiła się w stylizowanej na męską kreacji, James Blunt, Kate Moss, Naomi Campbell, Robbie Williams, Demi Moore i Ricky Martin.

Ślub księżniczki Eugenii – jak wyglądała Meghan Markle

Chociaż dzisiejszy dzień należy do księżej Eugenii, jedną z bardziej wyczekiwanych i bacznie obserwowanych postaci na tej uroczystości była także Meghan Markle. Księżna, która jest mężatką od prawie pół roku, wybrała na ten dzień granat – sfotografowano ją w płaszczu w tym odcieniu, pod którym można było dostrzec nieco krótszą sukienkę projektu Givenchy, granatowych szpilkach i eleganckim toczku.

Ślub księżniczki Eugenii – kto nie pojawił się na ślubie

Na ceremonii zaślubin zabrakło kilku bliskich młodej parze gości. Nie pojawia się m.in. księżna Camilla. Chociaż spekulowano, że ta nieobecność może mieć podłoże prywatne (Camilla i matka Eugenii, Sara Ferguson podobno bardzo się nie lubią), powód jest znacznie bardziej przyziemny: żona księcia Karola ma zobowiązania zaplanowane na dziś na długo, zanim otrzymała zaproszenie na ślub.

Ślub księżniczki Eugenii – jak wyglądała Kate Middleton

Obecność Kate Middleton na ślubie księżniczki Eugenii stała pod znakiem zapytania do samego końca. Uzależniona była bowiem od tego, czy dziecko jej siostry Pippy Middleton do tego czasu pojawi się na świecie. Jak się okazało, przyszła mama zaskoczyła wszystkich i wraz z mężem stawiła się na ślubie. Tym samym na ceremonii nie zabrakło także księżnej Kate z księciem Williamem i dziećmi – księżniczką Charlotte i księciem Georgem. Ta ostatnia zaprezentowała się w fioletowej taliowanej kreacji z pracowni Alexandra McQueena przed kolano wykończonej eleganckim nakryciem głowy.

Ślub księżniczki Eugenii – księżniczka Charlotte i książę George

Księżniczka Charlotte i książę George pojawili się w orszaku ślubnym w licznym gronie dzieci. Decyzją pary młodej w ceremonii wzięło udział 6 druhen i 5 paziów. Charlotte zaprezentowała się prostej białej, przepasanej w pasie sukience i eleganckich odpowiadających kolorem pantoflach. Zwróciła na siebie uwagę wszystkich, bo nawet tuż przed wejściem do kaplicy ani na chwilę nie przestawała machać. Za to jej starszy brat w dniu ślubu księżniczki Eugenii ubrany został w białą elegancką koszulę z granatową lamówką i ciemne spodnie. Ci, którzy spędzili relację z wydarzenia wiedzą, że dla zabawa na uroczystości była naprawdę przednia.  

Ślub księżniczki Eugenii – zaśpiewał Andrea Bocelli

Oprawa muzyczna była także bardzo dopracowanym elementem dzisiejszej uroczystości. Na ślubie księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka utwór Ave Maria zaśpiewał Andrea Bocelli. Oglądaliście ślub księżniczki Eugenii live?