Boy band bob, czyli bob na chłopaka z boysbandu to modna fryzura na lato 2021

Pamiętacie, jak ubiegłego lata śladem paryskich it-girls wszyscy nosili francuskiego boba? French bob popularny był niezależnie od szerokości geograficznej – może dlatego, że świetnie podkreśla kości policzkowe. Nosili go wszyscy – przynajmniej do jesieni (kiedy ponownie zamknięto salony fryzjerskie, a włosy zdążyły nam odrosnąć). I w związku z tym zapragnęłyśmy odmiany. Niewielkiej, bo wciąż najmodniejszą fryzurą jest bob. Ale już w nieco innym wydaniu. Jaka jego wersja latem 2021 będzie najbardziej hot? Nie trzymamy was dłużej w niepewności. Chodzi o boba w stylu chłopaka z boysbandu, czyli z ang. boy band bob. Jak wygląda fryzura? Już wyjaśniamy. 

Bob na chłopaka z boysbandu – Jak go zrobić? 

Jak podaje brytyjskie wydanie Glamour, to właśnie o takiego boba pytają teraz wszyscy w salonach fryzjerskich. Po przedłużającym się lockdownie zapragnęliśmy bowiem fryzur krótkich i świeżych. Tym bardziej, że zdążyliśmy przyzwyczaić się już do wygody. Boy band bob spełnia wszystkie te cechy, a do tego jest bardzo nowoczesny. Bo wbrew nazwie, nie jest dokładnym odwzorowaniem fryzury, którą w drugiej połowie lat 90. nosił Nick Carter z Backstreet Boys. Jest o wiele bardziej kobiecy i elegancki. Jak wygląda?

Włosy są trochę krótsze niż w przypadku klasycznego boba – mniej więcej do ucha. Znakiem rozpoznawczym fryzury są też krótsze kosmyki z przodu – sięgające kości policzkowych. Najlepiej oddaje to uczesanie modelki i influencerki Amy Julliette Lefévre. Ale fanką fryzury jest także Kaia Gerber (zdjęcie główne). Wy też dacie się przekonać? 

Warto, bo fryzura latem sprawdzi się świetnie. Odsłania kark, a więc sprawia, że jest nam chłodniej. Jest też bardzo prosta w codziennej pielęgnacji i stylizacji. Wlaściwie, można ograniczyć się do szamponu, odżywki, szczotki i suszarki do włosów. Jeżeli chodzi o ten pierwszy fryzjerzy polecają szampon nabłyszczający – zapewni włosom naturalne lśnienie i sprawi, że staną się gładkie. Tylko tyle i aż tyle!

Jeśli decydujecie się ściąć włosy po to, by je trochę wzmocnić i sprawić by były zdrowsze, sięgnijcie także po maskę do włosów.