W ostatnich latach doceniliśmy wygodne ubrania i dodatki jak nigdy wcześniej. Z tego powodu na stałe w wielu garderobach zaraz obok sneakersów zagościły dresy. Okazuje się jednak, że taka rewolucja nie była ogólnoświatowym trendem. Francuzki niezależnie od sytuacji są wierne własnemu stylowi, który najwidoczniej nie potrzebuje już żadnych udoskonaleń. Oznacza to, że większość z nich dalej nie zwraca uwagi na sportowe ubrania i dodatki. Jeżeli już je wybierają to tylko po domu lub do aktywności fizycznych.

Istnieje jednak sportowy element garderoby, dla którego są w stanie zrobić wyjątek. Chodzi właśnie o sneakersy. Pomimo że sportowe buty to tylko zamiennik dla dużo bardziej cenionych przez nie balerinek, loafersów i mokasynów, to nie znaczy, że nie ma powodów, dla których chętnie wkładają właśnie parę adidasów. Dla nas inspiracją mogą być nie tylko konkretne modele, ale również sposób, w jaki sneakersy Francuzek są noszone w stylizacjach.

Sneakersy Francuzek – jaki model wybrać?

Francuzki może i nie są takimi królowymi minimalizmu jak Skandynawki, ale ich styl także opiera się na powściągliwych fasonach i bezpiecznej kolorystyce. Ten sam klucz stosują w przypadku ubrań i rozmaitych dodatków, a sneakersy nie stanowią tu wyjątku. Jakie zatem modele można najczęściej zobaczyć w stylizacjach Francuzek? Tym co łączy wybierane pary sneakersów jest kolorystyka. Nie będzie tu żadnego zaskoczenia, bo ta jest po prostu neutralna. Białe sneakersy to numer jeden na liście wyborów Francuzek. Do rzadkości nie należą też beżowe, szare i czarne. Zdarzają się także inne, ale kolor to u nich rzadkość. Dzięki temu każdy model może być używany w dowolnym momencie. Po prostu pasują do wszystkiego i nie rzucają się w oczy.

Jeżeli stylizacje oparte na francuskim szyku mają dopuścić sportowe obuwie, to nie dziwimy się, że w grę wchodzą tylko takie uniwersalne sneakersy. Na tym jednak nie kończą się zakupowe rozterki. Nowa para sneakersów to coś więcej niż kolor. Istotny jest także sam fason. Tu na szczęście panuje dość spora dowolność. Z jednej strony możemy zobaczyć u nich kultowe modele adidas Superstar, Nike Dunk albo Reebok Club C. Z drugiej łatwo natknąć się także na sneakersy w starym stylu z grubymi, nieregularnymi podeszwami, które są hitem od kilku sezonów. Modele Balenciaga, Fila i innych marek to opcja całkowicie dopuszczalna przez Francuzki.

Sneakersy Francuzek – jak je nosić?

Stylizacje Francuzek to nieustanne źródło inspiracji dla osób z całego świata. Ich styl możemy analizować w całości lub skupiając się na konkretnych detalach. Tym razem zobaczymy, jak w ich zestawach prezentują się sneakersy. Okazuje się, że gwiazdy francuskiej mody ulicznej, choć są wierne własnemu stylowi, to czasami sięgają po bieżące trendy. Zanim do tego dojdzie, musi zostać spełniony jeden warunek. Te faktycznie muszą się pokrywać z ich indywidualnym podejściem do mody. Ostatnio taki przykład stanowi stale powielany duet. Szerokie spodnie i sneakersy to teraz dość częsty widok na chodnikach Paryża i nie tylko. Luźne spodnie przeważnie w odcieniach beżu, szarości, oliwki lub brązu idealnie współgrają z wystającymi spod nogawek czubkami sportowych butów. Nawet jeżeli to świeży pomysł, to rzeczywiście niczego nie można zarzucić Francuzkom, bo ich outfity osadzone w tym trendzie mają wszystko to, co dotychczas.

Popularność duetu w postaci sneakersów i szerokich spodni nie oznacza, że to jedyna stylizacja Francuzek ze sportowym obuwiem. Większość z nich może w ogóle nie zwrócić uwagi na nowy trend. Zamiast eksperymentować, będą je nosić jak zwykle. Co to oznacza w praktyce? Na liście ulubionych ubrań Francuzek są jeansy. Nie mamy zatem wątpliwości, że to modele o prostych nogawkach, rurki, dzwony i inne fasony z niebieskiego denimu mogą być częstym partnerem sportowych butów. Francuzki chętnie noszą także sukienki i spódnice. W tych przypadkach chętnie sięgają po mniej sportowe modele, ale takie duety także nie są całkowicie wykluczone. Grunt to być wiernym sobie. Skoro Francuzki świetnie na tym wychodzą, to tobie także się to opłaci. Dodatkowe podpowiedzi czekają w naszej galerii.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: