Najprostsze rozwiązania dość często okazują się tymi najlepszymi. Wystarczy obejrzeć stylizacje skandynawskich it-girls, żeby wszystko stało się jasne. Proste formy, oczywiste zestawienia, a efekt za każdym razem ten sam – zachwycający. Zamiast szukać bardzo wyszukanych pomysłów na stylizacje, warto pójść ich śladem i połączyć dwa proste elementy garderoby. Nas eksperyment tego typu doprowadził do jednego stwierdzenia – sweter i spódnica to duet idealny. Dodatkowo każdy może go zinterpretować po swojemu w obu obszarach. Sweter może być pulowerem, golfem lub kardiganem. Do tego każdy może sięgnąć po inny kolor, splot lub długość. Podobnie sprawa ma się w przypadku spódnicy. Ta może być w wersji mini, midi lub maxi. W grę wchodzą także rozmaite materiały. Od zwiewnej satyny po gruby jeans. Wykluczony nie jest także dzianinowy total look. Tego typu komplety już od wielu sezonów są stałym elementem kolekcji wielu marek odzieżowych.

Sweter i spódnica – Golf i slip skirt

Grube, ciepłe i otulające dzianiny mają to do siebie, że za każdym razem świetnie się prezentują. Nie jest to bez znaczenia dla samego procesu kompletowania stylizacji. Korzystając bowiem z tej ogromnej zalety mam dość dużą dowolność w kwestii dobierania do nich pozostałych elementów garderoby. Dzięki temu możemy bazować na podobieństwach lub stawiać na kontrasty. Wszystko wedle własnego uznania. Jednym ze sposobów na przełamanie swetra może być połączenie go z satyną. Szukając ciekawego duetu można postawić na golf i slip skirt. Taki zestaw wygląda świetnie w każdym sezonie i może być dopasowywany do stylu noszącej go osoby za pomocą dodatków. Nam wpadła w oko stylizacja, w której sweter i spódnica zostały zestawione z trampkami Converse.

Sweter i spódnica – Golf i mini

Kompletując stylizację ze swetrem i spódnicą warto wybrać jeden punkt wyjścia, choć niezależnie od tego czy ta rola przypadnie górze, czy dołowi, to opcji będzie mnóstwo. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na proste formy i stonowaną kolorystykę. Wtedy nie trzeba się już będzie przejmować niczym. Jakiś przykład? Sweter z golfem i minispódniczka. Nie ma znaczenia czy będą stanowiły total look, czy w zestawieniu stworzą kontrast. Jedna i druga opcja będzie miała pozytywny finał w postaci udanej i robiącej wrażenie stylizacji. Tak prosty duet nie sprawi także problemu podczas dobierania dodatków. Sportowe sneakersy, masywne kozaki lub eleganckie szpilki – każdy może mieć swój pomysł i każdy będzie dobry.

Sweter i spódnica – Pulower i jeansowa spódnica

Dzianina to materiał, który świetnie współgra z wieloma innymi. Dzięki temu dobranie pasującej spódnicy do swetra nie jest szczególnym wyzwaniem. W tej roli sprawdzi się lejąca satyna, surowa skóra czy właśnie interesujący nas jeans. Denimowe spódnice coraz częściej pozwalają jeansom zrobić sobie małe wakacje od obecności w stylizacjach. Do dyspozycji są zatem w wersji mini, midi i maxi. Poza tymi najbardziej klasycznymi w odcieniach niebieskiego denimu popularne są też wersje czarne, szare i białe, a nawet kolorowe. Tym sposobem każdy może znaleźć idealną jeansową spódnicę do swojego swetra lub najlepszy sweter do jeansowej spódnicy.

Sweter i spódnica – Dzianinowy komplet

Swetry i dzianinowe spódnice od kompletu to dobry pomysł za każdym razem. Ten duet nie tylko świetnie do siebie pasuje, a przez to zawsze robi wrażenie, ale przede wszystkim oszczędza mnóstwo czasu podczas kompletowania zestawu. Wynika to z dwóch kwestii. Po pierwsze nie musimy szukać i dopasowywać do siebie głównych bohaterów zestawu, bo już ich mamy. Po drugie prosta i ujednolicona baza to świetne tło dla rozmaitych dodatków. Dobór tych zatem również nie będzie ani skomplikowany, ani czasochłonny. Jeżeli cenisz sobie takie podwójne zwycięstwa w modzie, to dzianinowy komplet jest idealnie skrojony pod twoje potrzeby.

Sweter i spódnica – Sweter na ramionach

Myśląc o stylizacji ze swetrem i spódnicą nie musimy mieć konkretnej wizji. Powielanie pewnych schematów ułatwia codzienne kompletowanie zestawów. Wychodzenie z nich może jednak przynieść sporo satysfakcji. Jak to się ma do swetra i spódnicy? Wystarczy, że wybierzemy interesujący nas dół, a następnie górę. Nie odtworzymy jednak tych samych kroków co zazwyczaj, a zamiast tego zaprezentujemy sweter w zupełnie innym wydaniu. Fashionistki już od kilku sezonów pokazują, że ten element garderoby świetnie wygląda zarzucony na ramiona. Jego typowe miejsce może zatem zastąpić T-shirt, koszula, marynarka lub inne ubranie, które zostanie nim przyozdobione.