Popularność sportowych butów bierze się nie tylko ze świeżych pomysłów projektantek i projektantów mody. Niektóre marki po latach odświeżają swoje kultowe modele, a współczesne gwiazdy i influencerki podkreślają drzemiący w nich potencjał. Świetnym przykładem są charakterystyczne modele z trzema paskami. Na adidas Samba wcale nie koniec. W latach 90. adidas Gazelle nosiły Kate Moss i Gwyneth Paltrow. Teraz rolę lansujących je it-girls przejęły Kendall Jenner, Bella Hadid, Olivia Wilde i wiele innych fashionistek. Z ich pomocą okazało się, że dostępne od lat buty były po prostu niedoceniane. Z biegiem czasu nic się nie zmieniło. Wciąż pasują do wszystkiego. Nie ma zatem znaczenia, czy trafią do szafy osoby, która właśnie zafascynowała się innymi trendami z lat 90., czy do kogoś ceniącego modę z zupełnie innej dekady. Pozostaje jedynie wybrać jedną parę, a to wcale nie musi być łatwe zadanie, bo są dostępne w wielu odsłonach. Coś dla siebie znajdą zatem miłośniczki klasyki, jak i bardziej odważnych rozwiązań w mocnych kolorach.

Adidas Gazelle – Historia kultowych sneakersów

Historia butów adidas Gazelle kojarzy się przede wszystkim z modelem, który był popularny w latach 90., ale tak naprawdę rozpoczęła się dużo wcześniej. Pierwowzorem do ich zaprojektowania był model adidas Rom z lat 60. Obuwie stworzone z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie z charakterystycznymi zamszowymi noskami zrobiło wrażenie. Kilka lat później sneakersy trafiły już do masowej produkcji w lekko zmodyfikowanej wersji. Tak właśnie w 1966 roku na rynku zadebiutował model adidas Gazelle. Na ówczesne czasy była to obuwnicza rewolucja. Pierwszy raz bowiem wprowadzono do sprzedaży buty treningowe z zamszu, a nie ze skóry licowej. Ten zabieg był nie tylko designerskim posunięciem, ale również sposobem na zmniejszenie ich wagi, co w butach, które miały służyć do uprawiania sportu, było niezwykle cenną zmianą. Zwracały uwagę też ząbkowanymi paskami, złotymi detalami i charakterystycznym językiem. Z biegiem czasu stały się nie tylko ulubieńcami trenujących osób, ale po prostu wyszły na ulicę i stały się częścią codziennych stylizacji. Szczyt ich popularności przypadł w latach 90. Właśnie wtedy modelem adidas Gazelle zainteresował również gwiazdy i z ich pomocą buty wpisały się na listę największych przebojów dekady. Obecnie jest podobnie. Ciężko o nich mówić, że to retro sneakersy, bo idealnie wpisują się w zestawy wielu fashionistek i wyglądają niezwykle współcześnie. Kendall Jenner, Bella Hadid i Olivia Wilde świetnie to podkreślają.

Adidas Gazelle – Jakie wybrać?

Adidas Gazelle to sneakersy, które wciąż możemy kupić w wersji z charakterystycznym noskiem, specjalnie zaprojektowanym językiem i złotym napisem, który jasno wskazuje, na jaki model padł wybór. Dodatkowo wciąż znajdziemy je przede wszystkim w wersji zamszowej, choć nie jest ona już jedyną z dostępnych opcji. Najwięcej problemów może zatem nastręczyć podjęcie decyzji o konkretnym kolorze. Czarny model z trzema białymi paskami i biały z czarnym wykończeniem to wcale nie są te najpopularniejsze opcje. Z pomocą tych sportowych butów łatwo przemycić do swoich stylizacji także kolor. Czerwone sneakersy adidas Gazelle, zielone, niebieskie, pomarańczowej, fioletowe, różowe, żółte i w wielu innych odsłonach sprawiają, że zyskujemy kolejny powód, żeby zatrzymać się właśnie przy tym modelu. W końcu taki wachlarz możliwości pozwala każdemu nie tylko sięgnąć po modną propozycję, ale przede wszystkim po parę butów, która wpisze się w indywidualny styl. Tym sposobem kupujemy adidas Gazelle dopasowane do nas, a nie wyłącznie do bieżących trendów. Obserwując stylizacje popularnych fashionistek nie mamy wątpliwości, że potem właściwie już nic nas nie ogranicza. Sneakersy adidas Gazelle to buty do dresów, garniturów, sukienek, jeansów, spódnic i właściwie wszystkiego, do czego tylko zechcemy je założyć.