Jak dobrać kolor szminki do typu urody – to pytanie zadaje sobie wiele kobiet na całym świecie. Powszechnie wiadomo, że brunetkom pasują chłodne odcienie (nie tylko) pomadek. Natomiast blondynki powinny sięgać po szminki, które są nasycone ciepłymi pigmentami. Ale znalezienie pomadki w idealnym kolorze nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dlaczego? Nie powinniśmy kierować się tylko kolorem naszych włosów, ale również odcieniem skóry. Do „chłodnego” typu urody nie pasują te same kolory pomadek, co do „ciepłego” i odwrotnie! Jeśli chcecie uniknąć jednego z największych błędów w makijażu, sprawdźcie, po jakie odcienie powinnyście sięgać, a których (zdecydowanie!) unikać.

Jak dobrać kolor pomadki do typu urody – chłodny typ urody

Chcecie się upewnić, jaki jest typ waszej urody? W takim razie spójrzcie na swoje nadgarstki. Jeżeli widoczne na nich żyły są błękitne, macie chłodny typ urody. Wybierajcie szminki w odcieniach fioletu i fuksji. W waszych kosmetyczkach na stałe powinien zamieszkać róż. I wszystkie jego odcienie. Unikajcie natomiast ognistych czerwieni, a także tych, które wpadają w pomarańcz. Pamiętajcie, że u osób, które mają chłodny typ urody, zdecydowanie lepiej sprawdzą się ciemne, zgaszone odcienie.

Jak dobrać kolor pomadki do typu urody – ciepły typ urody

Jeśli wasza cera jest oliwkowa, a opalacie się równomiernie, w dodatku nie piękny brąz, jesteście ciepłym typem urody. To znaczy, że możecie śmiało eksperymentować z pomarańczowymi, a nawet złotymi odcieniami szminek. Totalnie pasuje do was czerwień – przede wszystkim ciepła i ognista. Zrezygnujcie z pomadek w gamie różu, ponieważ te w ogóle nie pasują do ciepłego typu urody.

Jak dobrać kolor pomadki do typu urody – mieszany typ urody

Są tutaj osoby o mieszanym typie urody? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi „tak”, należycie do grona prawdziwych szczęśliwców! Do waszej karnacji pasują bowiem wszystkie kolory szminek (dosłownie!). Będziecie wyglądać pięknie zarówno w klasycznej czerwieni, dziewczęcym różu, jak i awangardowym błękicie.

Najlepsze szminki polecają nam najlepsi polscy makijażyści i makijażystki >>>