Biżuteria, tak jak inne części garderoby, podlega sezonowym trendom. Projektanci na każdy sezon lansują konkretne modele naszyjników, bransoletek, pierścionków, kolczyków i innych błyskotek. Większość ozdób jest jednak na czasie także wtedy, gdy projektanci o nich zapominają. Klasyczne kolczyki, ponadczasowy pierścionek, uniwersalny naszyjnik – to inwestycja na lata, a nie chwilowy kaprys podyktowany wyborami designerów. Biżuteria dodatkowo jest nie tylko ozdobą. Może mieć też głęboką symbolikę. Przypominać nam o wyjątkowej osobie lub stanowić rodzaj amuletu. W biżuterii może być wykorzystana np. symbolika koła, które oznacza harmonię, równowagę, wewnętrzną jedność i nieskończoność. Do swoich stylizacji można je wpleść w bardzo prosty sposób. Wykorzystując ponadczasowe kolczyki koła.

Modne kolczyki małe koła

Najbardziej uniwersalne i ponadczasowe są gładkie koła. Takie kolczyki w wersji złotej lub srebrnej sprawdzą się w każdym sezonie. Marki jubilerskie oferują je w wielu rozmiarach, ale do najbardziej klasycznych zaliczane są te w małym rozmiarze. Subtelne, ale zarazem ciekawe i eleganckie kolczyki zawsze są na czasie.

Fot. Getty Images

Projektanci biżuterii czasami przełamują ich minimalistyczny charakter i dodają na ich powierzchni jakieś rzeźbienia. To jednak absolutnie nie odbiera im ponadczasowego charakteru. Żłobienia na uniwersalnym fasonie zawsze będą jego dopełnieniem i nie sprawią, że kolczyki nagle będą wpisywać się w jednosezonowy trend. Poza tym najważniejsze, żeby biżuterię dobrać pod siebie. Wtedy o jej ponadczasowym charakterze nie będą decydować projektanci dyktujący trendy, a noszące ją osoby, które dopasowały ją do własnego stylu i gustu.

Modne kolczyki duże koła

Alternatywą dla małych kolczyków w kształcie kół może być ich duża wersja. Ten model biżuterii nie jest już tak subtelny i uniwersalny, ale wciąż ponadczasowy. Wśród fanek dużych kolczyków kółJennifer Lopez, Rihanna, Bella Hadid, Hailey Bieber i Kim Kardashian. Gwiazdy noszą je na czerwonym dywanie i uzupełniają nimi codzienne stylizacje.

Fot. Getty Images

Zwłaszcza w przypadku gładkich kolczyków, dopasowanie ich do jakiegokolwiek outfitu, nie stanowi żadnego problemu. Można je nosić w połączeniu z imprezową sukienką, damskim garniturem, swetrem i jeansami, a nawet do dresów. Z tego powodu warto mieć w swojej szkatułce z biżuterią chociaż jedne kolczyki koła.

Zobacz także:

Zarówno te w małym rozmiarze, jak i większe. Kolczyki XXL można znaleźć w wielu wersjach. Najpopularniejsze są jednak te cienkie. Przy dużym rozmiarze nie tylko nie wyglądają na ciężkie, ale rzeczywiście są lżejsze, więc nie obciążają ucha.

Modne kolczyki koła z zawieszką

Klasyczne modele mogą być przedstawiane nie tylko w określonej formie, dzięki której stały się uniwersalne i ponadczasowe. Taki fason może być też świetnym punktem wyjścia dla wizji projektantów mody, którzy mogą potraktować go jako bazę.

Fot. Getty Images

W ten sposób prosta forma może zyskać dodatkowe ozdoby, które akurat są lansowane na dany sezon. Kolczyki koła również nie umykają takim tendencjom. Jednym z zabiegów, który stosują projektanci mody dla przełamania ich minimalistycznego charakteru, jest dodanie zawieszek.

Koła z nawleczonym koralikiem albo zawieszonym charmsem, to jeden z hitów na najbliższe miesiące, który lansują Acne Studios i Laura Biagiotti. Oznacza to zatem, że kolczyki w łatwy sposób można połączyć z innymi trendami dotyczącymi najmodniejszej biżuterii na jesień-zimę 2021/2022. Kolczyki koła z zawieszką z perłą, kryształem lub chamsem to zatem modne akcesoria, które wpisują się w wizję projektantów na nadchodzący sezon.

Modne kolczyki koła na sztyfcie

Kolczyki koła mogą pojawiać się nie tylko w tradycyjnej wersji. Możliwości jest kilka. Jedną z nich są kolczyki koła na sztyftach. Pojedyncza ozdoba lub nawet kilka umieszczonych w ten sposób okręgów to nie tylko kolejny trend. Ta propozycja powstała z myślą o osobach, które chcą żeby patrząc na nie en face, było widać całe koła, a nie tylko ich bok.

Reszta elementów pozostaje natomiast zgodna z klasyczną wersją tej biżuterii. Cienkie lub grubsze kolczyki koła, modele srebrne, złote lub z różowego złota, gładkie lub porowate, występujące w pojedynkę lub z ozdobami. Możliwości jest wiele.

Fot. Getty Images

Z jednej strony można postawić na kolczyki koła z cyrkonami, a z drugiej na minimalistyczne okręgi w wersji XXS. Nowe kolekcja marek jubilerskich przynoszą za każdym razem nie tylko te wpisujące się w bieżące trendy, ale również wiele ponadczasowych modeli, które będziesz nosić już zawsze.