„Starstruck” – o co chodzi w tym show? 

Choć „Starstruck” to zupełnie nowy format muzyczny, który w tym roku zadebiutował na antenie brytyjskiej stacji ITV, to swoją formułą zbliżony jest do emitowanego w latach 1990–2015 show „Stars in Their Eyes”. Ideą programu jest wyłonienie uzdolnionych wokalnie ludzi potrafiących jak najwierniej odzwierciedlić oryginalnych artystów i ich największe przeboje. Występy uczestników ocenia zgromadzona w studio publiczność oraz jury. Na zwycięzcę lub zwyciężczynię czek o łącznej wartości 50 tys. funtów.

W pierwszej brytyjskiej edycji talent show, która swoją premierę miała 12 lutego, w fotelach jurorów zasiedli: Adam Lambert, Sheridan Smith, Beverley Knight i Jason Manford. Natomiast gospodarzem programu był Olly Murs, znany angielski kompozytor i piosenkarz. Po siedmiu tygodniach rywalizacji, w wielkim finale zwyciężyła Rachael Hawnt, która w decydującym starciu wcieliła się w Cher, zdobywając uznanie widzów i jury. 

„Starstruck” – kiedy premiera polskiej wersji show? 

Jak informują Wirtualne Media, trwają prace nad polską wersją „Starstruck”, za którą odpowiedzialny jest Endemol Shine Polska. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że ruszyły już castingi, a format miałby trafić do wiosennej ramówki Polsatu w 2023 roku. Choć to wciąż niepotwierdzone spekulacje, ze względu na zbliżony format, nowy talent show ma zając miejsce lubianego przez miliony osób programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, który emitowany jest nieprzerwanie od 2014 r. Szczegóły produkcji, jak np. skład jury czy data premiery, trzymane są na razie w tajemnicy.

Uwielbiasz śpiewać? Potrafisz naśladować głos swojego idola lub innych znanych artystów? Marzysz o solidnej lekcji śpiewu u najlepszych trenerów w Polsce? Chcesz przeżyć super przygodę w nowym muzycznym show? Zgłoś się na casting – zaznacza producent. 

W programie udział mogą wziąć tylko osoby pełnoletnie. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na oficjalnej stronie polskiego oddziału Endemol Shine.