Nowy podcast Glamour „20 minut mody”: W 1. odcinku o modzie zrównoważonej rozmawiamy z Olą Bąkowską

Jeśli oglądaliście TVN-owski program „Project Runway” na pewno ją kojarzycie. Ola Bąkowska była jedną z uczestniczek 1. edycji show, a następnie z sukcesami projektowała ubrania, aż... zdecydowała się na zwrot w swojej karierze. Dziś pracuje w Amsterdamie w organizacji pozarządowej Circle Economy, która zajmuje się wcielaniem w życie gospodarki obiegu zamkniętego, w tym właśnie w branży mody. I prowadzi, pierwszego w Polsce, autorskiego bloga o modzie zrównoważonej – olabakowska.com. Dlaczego zdecydowała się na tę zmianę? O tym opowiedziała w pierwszym odcinku nowego podcastu Glamour – „20 minut mody”, w którym o zachodzących w branży zjawiskach, zmianach i trendach rozmawiamy z przedstawicielami branży. 

Magdalena Zawadzka i Ola Bąkowska

Czy świat mody zmieni się po koronawirusie? Czy moda stanie się bardziej przyjazna środowisku i... ludziom? >>>

W rozmowie z naszą redaktorką Magdaleną Zawadzką opowiedziała m.in. o tym, jak wygląda proces powstawania ubrań, który miała okazję zobaczyć na własne oczy podczas wizyty w fabryce w Birmie (dziś – Mjanma) i dlaczego marki odzieżowe przenoszą czasem produkcję do miejsc, których nazwa nic nam nie mówi. Wyjaśnia także, co można zrobić, by moda stała się bardziej etyczna i ekologiczna – w tym, co może zrobić każdy z nas. Czy miłość do zakupów da się pogodzić z troską o środowisko? Posłuchajcie!

Dla ciekawskich: Jeśli chcecie sprawdzić, które marki za swoje zamówienia płacą fabrykom na czas (a które nie), do czego w naszej rozmowie nawiązuje Ola Bąkowska, zajrzyjcie na stronę inicjatywy ReMake  #PayUp.