Stemple do paznokci to nieskomplikowany i szybki sposób na efektowny manicure. Korzystanie z nich wymaga co prawda pewnej wprawy, jednak nie muszą to być umiejętności tak zaawansowane jak przy ręcznym malowaniu wzorów. Bez szczególnych zdolności plastycznych możesz więc stworzyć zabawne paznokcie z bananami albo drobny, precyzyjny wzorek.

Wystarczy opanować podstawowe zasady działania. Jeśli kupisz zestaw stempli do paznokci, uzyskasz wiele możliwości na różne okazje, zarówno codzienne, jak i świąteczne. Dodatkowym atutem jest dokładność i bezproblemowe powtórzenie identycznych motywów.

Pieczątki na paznokcie

Zestaw stempli do paznokci to wygodny sposób na to, by urozmaicić codzienny manicure. Niewiele osób decyduje się na ręcznie malowane wzory, ponieważ to zabieg czasochłonny i wymagający sprawnej ręki. Zdobienie często pozostawia się zatem profesjonalnym stylistkom, co pociąga za sobą dodatkowe koszty i konieczność wcześniejszego umówienia wizyty. Stemple pozwalają osiągnąć podobny efekt w domowym zaciszu. Są także ciekawą opcją dla stylistek, do których zgłaszają się klientki z nietypowymi pomysłami.

Za pomocą stempli do paznokci z łatwością naniesiesz na płytkę zarówno duże malunki, jak i drobne, wymagające precyzji wzory. Sam proces jest łatwy - jeśli tylko opanujesz podstawowy schemat działania, nie zamienisz tej metody na żadną inną.

Jak używać stempli do paznokci?

Zaczynając przygodę z samodzielnym wykonywaniem wzorów, warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Najlepiej aby lakier do stempelków był ciemniejszy, a podkład jaśniejszy. Można pomalować paznokcie także odwrotnie. Ważne aby zachować kontrast pomiędzy kolorami - doradzają eksperci z Neonail.

Jak działać krok po kroku, by osiągnąć zadowalający efekt?

 • Pomaluj paznokcie bazą i wybranym kolorem. Poczekaj aż lakier wyschnie, a następnie nałóż drugą warstwę. Ona także powinna być dokładnie osuszona, zanim zaczniesz robić stemple.
 • Blaszkę z wybranym wzorem pomaluj lakierem, wypełniając wgłębienie. Następnie za pomocą zdrapki dołączonej do zestawu zetrzyj nadmiar koloru.
 • Przyciśnij stempel do wybranego wzoru na blaszce, a następnie przyłóż do paznokcia, dbając, by krawędzie dokładnie stykały się z płytką. Następnie odbij wzór, przesuwając stempel od jednej krawędzi do drugiej. W ten sposób ozdób pozostałe paznokcie.
 • Usuń ewentualne ślady lakieru ze skórek.
 • Pomaluj paznokcie nabłyszczającym i utrwalającym topem. Poczekaj, aż całość wyschnie.

Robiąc wzorki, baw się motywami. Możesz stworzyć identyczne paznokcie - banany albo diamenciki lub wykorzystać inny detal na każdej płytce.

Zobacz także:

Stemple do hybryd

Blaszka do stempli na paznokcie może zostać wykorzystana także w przypadku hybryd. To dobra wiadomość dla miłośniczek trwałego manicure. Jak działać w takiej sytuacji?

 • Przygotuj paznokcie: ściągnij starą masę, a potem zajmij się zmatowieniem i odtłuszczeniem płytki.
 • Nałóż primer, a następnie lakier bazowy. Utwardź masę.
 • Nałóż kolorowy lakier hybrydowy i utwardź go w lampie. Powtórz czynność.
 • Nałóż lakier nawierzchniowy i ponownie utwardź.
 • Nałóż primer.
 • Nanieść żel na blaszkę do stempli i ściągnij zdrapką nadmiar produktu. Następnie, podobnie jak w przypadku tradycyjnego manicure, przenieść wzór na płytkę paznokcia. Utwardź całość.
 • Zabezpiecz płytkę lakierem nawierzchniowym.

W przypadku paznokci hybrydowych primer pozostawi delikatnie lepką warstwę, dzięki czemu zapewni dokładne odbicie wzoru.

Jaki lakier wybrać do stempli na paznokcie?

Nanosząc stemple na paznokieć, możesz wybrać zwykły lakier żelowy lub hybrydowy, jednak z reguły nie odbija on wzoru tak precyzyjnie, jak można by się było tego spodziewać. Niektórzy producenci oferują zatem specjalistyczne lakiery lub żele przeznaczone do tego typu zastosowań. Są one gęstsze i mocno napigmentowane, co pozwala osiągnąć wyrazisty efekt.

Gdzie kupić pieczątki na paznokcie?

Zestaw stempli do paznokci bez kłopotu kupisz w dobrze zaopatrzonych drogeriach oraz specjalistycznych sklepach z akcesoriami do manicure. Wybierać możesz spośród setek płytek z najróżniejszymi wzorami. W kompletach, prócz blaszek, znajdują się wygodne aplikatory, podstawki pod płytki, czyściki i stemple ze stojakami.