2017 rok to moment, który fani Tylera, The Creatora zapamiętają na długo. Właśnie wtedy na sklepowych półkach pojawiły się sneakersy z charakterystycznym kwietnym motywem stworzone w kolaboracji artysty z marką Converse. Tego lata ten uwielbiany przez wielu model powraca, tym razem w odświeżonym, minimalistycznym wydaniu.

Sylwetki GLF 2.0 inspirowane są oryginalnym zamszowym modelem GLF, ikonami Converse i japońskim streetwear’em z początku XXI wieku. To połączenie oldschoolowej, ludowej estetyki z innowacyjną i nowoczesną konstrukcją, które z pewnością przypadną do gustu koneserom mody.


fot. Eryk Ryło

Z okazji premiery najnowszego modelu, który powstał we współpracy z ikoną kultury i muzyki – Tylerem, The Creator, marka Converse zorganizowała w Paryżu niezwykłe, dwudniowe wydarzenie, na które zaprosiła wybranych członków społeczności All Stars z całego świata, wśród nich dwójkę młodych, kreatywnych osób z Polski. Naszą lokalną społeczność All Stars reprezentowali Karolina Góźdź oraz Eryk Ryło – obydwoje bardzo mocno związani ze światem sztuki i kultury. Karolina jest artystką wizualną, tatuatorką i modelką, natomiast Eryk tworzy video, komponuje muzykę oraz zajmuje się fotografią.

Uczestnicy eventu brali udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość rozwinąć swoją kreatywność, między innymi tworząc od podstaw swój własny rapowy utwór.


fot. Karolina Góźdź

Wzięli udział również w paryskim koncercie Tylera, a następnego dnia spotkali się z nim na zamkniętym spotkaniu, podczas którego mieli okazję porozmawiać z nim o początkach jego artystycznej kariery, a także o inspiracjach do tworzenia muzyki i projektowania butów wraz z Converse.

Zobacz także:


fot. Karolina Góźdź

To nie wszystko! Członkom All Stars zostało powierzone specjalne zadanie – mieli uwiecznić cały wyjazd oraz spotkanie z Artystą, robiąc take-over profilu Instagram @converse.polska. Jesteście ciekawi efektów ich twórczości? Sprawdźcie koniecznie, z jakich nieoczywistych narzędzi skorzystali, by zrelacjonować obserwatorom te unikalne doświadczenia. Jeden z ich pomysłów zaskoczy Was szczególnie!

Buty z limitowanej kolekcji Converse GLF 2.0 dostępne są od 9 czerwca na https://www.converse.pl.