Dowodów na to, że producenci najpopularniejszych klocków świata są na bieżąco z serialowymi hitami mieliśmy już okazję wielokrotnie się przekonać. Miłośnicy Przyjaciół i Gry o tron mogą to potwierdzić! Dlatego wcale nie dziwi nas fakt, że kolejną serialową produkcją, która doczekała się swojej wersji LEGO, jest Stranger Things. To jeden z najbardziej udanych oryginalnych obrazów ze stajni Netflixa, którego trzeci sezon będziemy mogli obejrzeć już 4 lipca. A do tego czasu fani mieszkańców Hawkins i bardzo dziwnych rzeczy, które się tam dzieją, będą mogli umilać sobie oczekiwanie do premiery z zestawem LEGO Stranger Things „Druga Strona”.

Zestaw inspirowany kultowym już serialem składa się składa się z 2 887 elementów i dwóch obracanych części - to nawiązanie do znanej wszystkim fanom Stranger Things Drugiej Strony. Jedna to dom Willa, Jonathana i Joyce Byers, a druga to ta, do której trafił Will i do której wstęp ma Jedenastka. W domu Byersów jest ganek z meblami, sypialnia Willa, salon i słynna ścianą z alfabetem z funkcją podświetlania oraz jadalnia. W wersji z innego wymiaru są te same pomieszczenia, jednak całość jest mroczna, zniszczona, ponura, obrośnięta winoroślą i pełna ciemnych pnączy. Odwzorowanie scenografii serialu jest tutaj naprawdę imponujące! Nie mogło zabraknąć oczywiście figurek bohaterów. W pudełku znajdziecie 8 serialowych postaci: Jedenastkę, Mike’a Wheelera, Lucasa Sinclaira, Dustina, Willa Byersa, Joyce Byers, szefa Jima Hoppera oraz Demogorgona. Każda z figurek posiada charakterystyczne dla postaci akcesoria, np. procę i latarkę Lucasa, walkie-talkie i kompas Dustina, latarkę i walkie-talkie Mike'a, kubek z kawą Hoppera, latarkę i rysunek z Willem Roztropnym Joyce czy wafelek Jedenastki.

Zobacz także: Lego wypuszcza Hogwart do zbudowania z ponad 6 tysięcy klocków! Cena zwala z nóg

 

 

Powstały klocki LEGO inspirowane Stranger Things

Zestaw LEGO x Stranger Things po raz pierwszy zaprezentowano 15 maja o północy w londyńskim LEGO Store Leicester Square. Na to wydarzenie twórcy klocków byli również świetni przygotowani. Na gości czekał m.in. porzucony na zewnątrz rower Willa Byersa - zbudowany oczywiście z LEGO, a w środku fani mogli usiąść w salonie Byersów i zrobić sobie zdjęcie na tle słynnej ściany z alfabetem i lampkami, która pojawiła się w pierwszym sezonie. Co więcej, mogli stworzyć również miniaturową wersję domu Byersów i zabrać ją ze sobą do domu. Równolegle premiera zestawu odbyła się w LEGO Store w Nowym Jorku. Tam z kolei podczas nocnego eventu goście mogli zrobić zdjęcia na tle ściany z alfabetem i stworzonej z klocków LEGO repliki salonu Byersów, a nawet pomóc designerowi LEGO w budowaniu zestawu. Już żałujemy, że nas tam nie było! 

LEGO Stranger Things „Druga Strona” trafi do sprzedaży już 1 czerwca w sklepach i na stronie LEGO.pl w rekomendowanej cenie 899,99 pln. Skusicie się? 

Zobacz także: „Stranger Things 3”: nowy zwiastun i plakaty. Premiera coraz bliżej!