Stuart Burton - kto to?

Stuart Burton, a dokładnie - Stuart Alexander Kluz-Burton, cieszy się reputacją jednego z najpopularniejszych youtuberów w Polsce. Jego osiągnięcia w tej dziedzinie są tym bardziej imponujące, że dla popularnego Stuu, polski jest drugim językiem - urodził się w Londynie, gdzie spędził większość swojego życia.

Zaczynał od prowadzenia kanału w języku angielskim. Po dwuletniej przerwie, którą wymusiła choroba, wrócił z nowym kanałem, tym razem prowadzonym w języku polskim.  Początkowo, dostarczany przez Stuu content dotyczył przede wszystkim gier, zwłaszcza popularnego Minecrafta. 

Co ciekawe, Stuart Burton to pierwszy polski youtuber, który zdołał zgromadzić wokół swojego kanału aż milion subskrybentów. Tak duża popularność sprawiła, że Stuu postanowił rozszerzyć swoją internetową działalność, wprowadzając aż 4 kanały - Stuu Games, Stuu, Stuu Plus oraz Stuu Charytatywnie. Obecnie, youtuber skupia się przede wszystkim na rozwoju kanałów Stuu i Stuu Gry.

Gdy Stuu Burton przeprofilował swój kanał na wersję polską, naturalnym posunięciem była przeprowadzka. Początkowo, internetowy celebryta mieszkał w Katowicach, a następnie przeprowadził się do Warszawy. W 2019 stworzył projekt Team X - wraz z grupą influencerów (Kacprem Blonsky'm, Marcinem Dubielem, Lexy Chaplin i Julią Kosterą)

Życie zawodowe Stuu nie ogranicza się wyłącznie do działalności internetowej. Burton zasłynął także jako aktor dubbingowy. W 2016 roku, Stuu podkładał głos w filmie Sing, a rok później wcielił się w postać Smażonej Krewetki w filmie Emotki.

Centrum jego kariery stanowi jednak sieć. w pierwszym kwartale 2020 roku, jego główny kanał - Stuu - miał na koncie ponad 4 miliony subskrypcji. 

Stuart Burton - ile ma lat?

Stuart Burton urodził się 7 stycznia 1992 roku. Na początku 2021 roku, znany youtuber świętował swoje 29. urodziny.

Stuart Burton jest synem Gary'ego i Barbary (mama sławnego youtubera pochodzi z Polski). Rodzice Stuu rozwiedli się, gdy ten był jeszcze nastolatkiem. Po rozwodzie, ojciec Stuarta zamieszkał w Szkocji.

Czy rozwód rodziców stał się przyczyną problemów Stuu? Tego nie wiadomo, jednak w 2016 roku, znany twórca internetowy przyznał w jednym z wywiadów, że od dawna walczy z depresją. 

Stuart Burton - wzrost

Stuart Burton wydaje się być wysokim mężczyzną, jednak w rzeczywistości, jeden z czołowych influencerów mierzy zaledwie... 173 cm wzrostu. Skąd zatem takie wrażenie? Czyżby youtuber stosował filmowe triki, by optycznie dodać sobie kilka cm? Nic z tych rzeczy. Za takie wrażenie odpowiada jego fryzura, wysoka na 11 cm!

Stuart Burton - polski pingwin?

Stuart Burton zasłynął jako Polski Pingwin. Skąd wziął się ten pseudonim? Internetowy nick Stuu ma związek z początkami jego kariery i to dosłownie. Początkowo, Burton prowadził kanał Polski Pingwin i Polski Pingwin Plus. W 2014 roku, nastąpiła zmiana. W jednej chwili, internetowe profile Stuarta zniknęły, a na ich miejscu pojawiły się nowe - Stuu Games i Stuu Games Plus. 

Było to dość kontrowersyjne posunięcie, które spotkało się z krytyką ze strony niektórych fanów, jednak czas pokazał, że nie miało negatywnego wpływu na karierę Stuu. Najlepszym tego dowodem jest liczba subskrybentów i obserwujących jego profile w mediach społecznościowych. O takim zasięgu, marzy chyba każdy polski twórca.  

„Fame czy Shame” to nowe reality-show, w którym wystąpią Michał Gała, Marta Rentel i inne gwiazdy internetu. Poznajcie zasady programu >>>